کد خبر: 987474 A

​نشست فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با موضوع توسعه کتابخوانی و مشکلات مالی نهاد برگزار شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور در فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از تاریخچه و فعالیت‌های نهاد به بیان نواقص قانونی و کمبودهای بودجه‌ای نهاد پرداخت و به سوالات نمایندگان این فراکسیون پاسخ داد. 

وی در این نشست تأکید کرد: هر چه در تخصیص بودجه و امکانات به کتابخانه‌های عمومی کاهش صورت گیرد چندین برابر آن باید در برنامه‌های کاهش اسیب‌های اجتماعی تخصیص یابد. 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت کتاب و کتابخانه‌ها و لزوم توجه به نهاد کتابخانه‌های عمومی در بودجه سال ۱۴۰۰ به ارائه پیشنهادها و نقطه نظرات خود پرداختند. 

ارتباط بیشتر مدیران کل استانی نهاد با نمایندگان مجلس، توجه به امکانات محلی، لزوم افزایش ساعات کار کتابخانه ها، توجه به بودجه نهاد، استفاده از کتابخانه‌های سیار در مناطق محروم و کمتربرخوردار، برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان، تعامل بیشتر با دستگاه‌ها دیگر در تأمین نیازمندی‌های نهاد از جمله نظرات نمایندگان مجلس در این نشست بود.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کتابخانه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور فراکسیون روحانیت مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر