کد خبر: 984880 A

مهرداد اسکویی (هنرمند عکاس و مستندساز) در پی استقبال مردم از اهدای عکس شجریان به آن‌ها، تصاویری از ۵ نفر از دیگر مفاخر را به مردم اهدا کرد.

به گزارش ایلنا، مهرداد اسکویی (هنرمند عکاس و مستندساز) در پیامی صوتی که در برنامه "شب‌های هنر" منتشر شد، اعلام کرد: پس از درگذشت محمدرضا شجریان یکی از عکس‌های پرتره من از این هنرمند، خیلی مورد استفاده مردم و رسانه‌ها قرار گرفت. البته تماس‌های زیادی با من گرفته شد مبنی بر عذرخواهی جهت استفاده بدون اجازه از این عکس اما درنهایت تصمیم گرفتم این عکس را به مردم اهدا کنم و به نوعی آن را ملی اعلام کردم.

اسکویی در ادامه از استقبال عموم جامعه از عکس شجریان سخن گفت و تصریح کرد: تجربه من در اهدای عکس شجریان به مردم و حال خوبی که از آنها به من منتقل شد، سبب شد تا تصمیم بگیرم برخی از عکس‌های دیگری که از مفاخر گرفته‌ام را به مردم فرهنگ دوست تقدیم کنم. مردم می‌توانند از این عکس‌ها بودن دغدغه استفاده کنند و آن را دارایی ملی خود بدانند.

عکس‌هایی که اسکویی به عنوان دارایی ملی مردم از آن‌ها یاد کرده شامل تصاویری از هوشنگ ابتهاج، محمدرضا شفیعی کدکنی، احمد شاملو، سیمین بهبهانی و سیمین دانشور می‌شود. عکسی از محمدرضا شجریان نیز چندی قبل توسط این هنرمند به مردم اهدا شده بود.

«شب ادبیات» کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما، به تهیه‌کنندگی احسان وحیدزاده و سردبیری دکتر حامد صلاحی، دوشنبه شب‌ها حدود ساعت ۲۳ از این شبکه پخش می‌شود.

محمدرضا شجریان مهرداد اسکویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر