کد خبر: 983976 A

جشنواره سینمای ایران در شانتیئی به همت مرکز ایران و فرانسه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، به همت مرکز ایران و فرانسه و با مشارکت شهرداری شانتیئی و مجتمع کاخ عظیم و تاریخی این شهر فرانسه جشنواره سینمای ایران در شانتیئی ماه مارس سال آینده میلادی برگزار می‌شود. 

در این جشنواره که در قالب فستیوال بزرگ و بین المللی «هنر هفتم شانتیئی» برگزار می‌شود پنج موسسه هنری و شرکت سینمایی از ایران حضور دارند. 

این دوره از فستیوال سینمای ایران در شانتیئی که به «چهره‌های نوین سینمای ایران» اختصاص دارد شامل دو بخش رقابتی و غیر رقابتی است. در بخش رقابتی هفت فیلم بلند با حضور کارگردانان اثر شرکت می‌یابند و در نهایت یک اثر به عنوان اثر برگزیده انتخاب می‌شود و جایزه رسمی جشنواره را دریافت می‌کند، در بخش غیررقابتی هم شش فیلم کوتاه به نمایش درمی‌آید. 

داوری آثار هم به عهده پنج داور است که یکی از این داوران، ابوالفضل جلیلی است و چهار نفر دیگر هم از شخصیتهای برجسته و دست اندرکاران سینمایی فرانسه هستند. 

فستیوال سینمای ایران در شانتیئی از تاریخ ۲۱ الی ۲۴ اسفندماه ۹۹ (مصادف با ۱۱ تا ۱۴ مارس ۲۰۲۱) در شهر شانتیئی (Chantilly) واقع در استان اوت دو فرانس (Hauts-de-France) کشورِ فرانسه برگزار می‌شود. 

مرکز ایران و فرانسه (سمن فرانسوی تاسیس شده در سال ۱۳۹۵) سال گذشته هم اقدام به برگزاری چنین جشنواره‌ای با هدف معرفی سینمای نوین ایران و دعوت از کارگردانان مستقل سینمای کشورمان در شهر ویتره کرد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت. 

فراخوان و جزئیات بیشتر در خصوص این جشنواره متعاقبا منتشر می‌شود.

سینمای ایران جشنواره سینمای ایران شانتیئی مرکز ایران و فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر