کد خبر: 983387 A

​آیین پایانی نخستین همایش ملی «هوش صنوعی و علوم اسلامی» ۴آبان ماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، آیین پایانی نخستین همایش ملی «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، آزمایشگاه داده کاوی دانشگاه علم و صنعت، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسامی (نور)، موسسه اشراق و عرفان و با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران ۴آبان ماه سال جاری در قم، مدرسه علمیه معصومیه برگزار می‌شود. 

بررسی فقهی و تحلیلی، نظریه‌پردازی و الگوسازی، تحلیل فرصت‌ها و تهدیدها، طراحی الگوریتم و هستان‌نگار، استدلال‌ورزی و مدل‌سازی منطقی، برنامه‌های کاربردی و تعاملی هوشمند و ساخت پیکره و طراحی ابزارهای پایه‌ای و میانی از جمله محورهای تشکیل‌دهنده این همایش هستند. 

این همایش آثار محققان را در قالب مقاله علمی، یادداشت تحلیلی، پروژه فناورانه کسب و کار، محتوای ترویجی و هنری، طرح‌ها و سامانه‌های در حال توسعه، ایده‌پردازی و تجربه‌نگاری همچنین زیرساخت نرم‎افزاری و سخت‌افزاری دریافت می‌کند. 

این نشست با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با حضور حدود ۷۰ نفر از مدیران مراکز علمی-تحقیقاتی حوزوی و دانشگاهی و جمعی از فرهیختگان و اساتید حوزه و دانشگاه نمایشگاه دستاوردهای هوش مصنوعی در تولید دانش اسلامی آغاز و از جدیدترین دستاوردهای علمی و فنی در زمینه پژوهش علوم اسلامی رونمایی خواهد شد. 

گفتنی است، مشروح این مراسم به‌صورت زنده از شبکه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی مدرسه علمیه معصومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر