کد خبر: 982435 A

با شیوع دوباره ویروس کرونا، تردد در ۵ شهر بزرگ در تعطیلات پیش رو محدود شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها با شیوع موج سوم ویروس کرونا و البته همراه شدن با تعطیلات پیاپی که عموما آخر هفته‌ها اتفاق می‌افتد، با گسترش حجم سفرها که بیشتر در قالب سفرهای انفرادی و البته با هدف طبیعت‌گردی اتفاق می‌افتند، همراه بودیم. 

در این میان بسیاری از شهرها و استان‌های کشور بخصوص استان‌های شمالی کشور با حجم تردد زیاد مسافران روبه رو شدند و از یکسو سواحل و از دیگر سو طبیعت و جنگل مملو از مسافر شدند.

در این میان با توجه به تعطیلات پیش رو بالاخره مسئولان به فکر محدود کردن سفر به برخی از شهرهای بزرگ افتادند و وزیر بهداشت اعلام کرد: تردد در ۵ شهر بزرگ ایران در تعطیلات آخر این هفته به دلیل شیوع کرونا با محدودیت همراه خواهد بود.

سعید نمکی (وزیر بهداشت ایران) در حاشیه جلسه هیات دولت درباره محدودیت‌های کرونایی مرتبط با تعطیلات آخر هفته خبر داد و گفت: رفت وآمد در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه که شیوع بالای ابتلا به کرونا را دارند در سه روز تعطیلات پیش رو با محدودیت روبرو خواهد بود.

او به ارسال نامه‌ای اشاره کرد که دیروز تقدیم رئیس جمهوری کرده و از ایشان درخواست داشته تا در پنج شهر مهم شامل تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه که میزان شیوع بیماری کووید-۱۹ در آنها بالاست و گرفتاری مردم بیشتر است، سه روز تعطیلات آخر این هفته محدودیت تردد و رفت و آمد اعمال شود.

آنطور که از گفته‌های نمکی مشخص است، گویا رئیس جمهوری نیز بلافاصله با این درخواست موافقت کرد و دستور آن را به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرده است. 

وزیر بهداشت و درمان ایران معتقد است، با توجه به جهش ویروس کرونا و زنگ خطر گسترش بیشتر آن هیچ راهی جز اعمال محدودیت بیشتر و اعمال جرایم برای افرادی که اصول بهداشتی را مراعات نمی‌کنند، نداریم زیرا این افراد حقوق شهروندی و سلامت دیگران را تهدید می‌کنند.

بر اساس آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت ایران تاکنون ابتلای ۵۰۸ هزار و ۳۸۹ نفر به ویروس کرونا و فوت ۲۹ هزار و ۷۰ تن براثر این بیماری قطعی شده است.

تمام این صحبت‌ها درحالی مطرح می‌شود که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان متولی سفر همواره بر انجام سفر هوشمند و مسئولانه تاکید دارد این درحالی است که در بیشتر مواقع باوجود تاکید برانجام سفر توسط دفاتر مسافرتی، گردشگران از انجام سفرهای گروهی منع می‌شوند و در نهایت شاهد سیل ماشین‌ها در جاده‌ها هستیم. حال باید دید با اعمال محدودیت تردد به ۵ شهر بزرگ کشور در تعطیلات پیش رو، چه تغییراتی در حوزه سفر و در نهایت شیوع کرونا اتفاق می‌افتد.

تعطیلات محدودیت تردد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر