کد خبر: 982152 A

با توجه به طی شدن مراحل بارگزاری سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) در سرور پ‍ژوهشکده باستان‌شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پیش‌بینی می‌شود این سامانه از اوایل آبان ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند.

به گزارش ایلنا، در آخرین نشست تخصصی که پیرامون پیشرفت برنامه‌نویسی سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) با حضور ریاست پژوهشگاه، رییس پژوهشکده باستان‌شناسی و نماینده بخش سنجش از دور دانشگاه تهران برگزار شد، مراحل پیشرفت کار و برخی نواقص مورد ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه پیشرفت برنامه‌نویسی را تا ۹۰ درصد نشان می‌دهد.

با توجه به طی شدن مراحل بارگزاری سامانه در سرور پ‍ژوهشکده باستان‌شناسی ایران، پیش‌بینی می‌شود این سامانه از اوایل آبان ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند و پس از طی دوره دو هفته، نواقص احتمالی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و اصلاح شده، در آبان ماه به صورت رسمی به اجرا درآید.

در این سامانه نرم‌افزاری برای سیستم مکانی اطلاعات (GIS) برنامه‌نویسی شده که بستر ورود اطلاعات توصیفی و تصویری بر پایه مکان‌یابی صحیح آثار خواهد یود.

به این ترتیب و با توجه به بررسی‌های باستان‌شناسی در سطح کشور، این سامانه با قابلیت ورود، پردازش و ارزیابی برنامه‌های انجام شده، مورد استفاده کاربران عمومی و تخصصی در سطح کشور قرار می‌گیرد.

ایران باستان شناسی گردشگری سامانه نقشه باستان شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر