کد خبر: 981899 A

زنده‌یاد اکبر عالمی با اجرای برنامه هنر هفتم در دهه هفتاد بسیاری از علاقمندان به فیلم‌های مطرح سینمای جهان را به پای تلویزیون می‌نشاند. او در صحبت‌هایی درباره چگونگی شکل‌گیری این برنامه می‌گوید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بسیاری از مردم اکبر عالمی را با برنامه ماندگار «هنر هفتم» که در دهه ۱۳۷۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شد، می‌شناسند. در روزگاری که تلویزیون تنها دو شبکه داشت و برخلاف امروز برنامه‌های متنوعی از آن پخش نمی‌شد، برنامه‌ای تخصصی به نام «هنر هفتم» روی آنتن رفت و توجه بسیاری از علاقه‌مندان به سینما را به خود جلب کرد. «هنر هفتم» در آن سال‌ها به پخش فیلم‌های مهم و متفاوتی از تاریخ سینما می‌پرداخت و شاید بتوان گفت این برنامه آغازکننده جریان جدیدی در تلویزیون بود تا برنامه‌های تخصصی سینمایی وارد جعبه جادو شود. 

هنر هفتم شب‌های جمعه روی آنتن می‌رفت و همه دانش‌آموزان، دانشجویان و کارمندان فرصت داشتند تا نیمه شب بیدار بمانند و فیلم‌های برتر سینمایی را از قاب شبکه یک سیما ببینند. مجری این برنامه پرطرفدار زنده‌یاد اکبر عالمی بود که با اجراهای بسیار خوبش توانست بسیاری از مخاطبان و علاقه‌مندان به سینما و تلویزیون را پای تلویزیون بنشاند.

در ادامه ویدئویی از صحبت‌های زنده‌یاد اکبر عالمی را پیرامون چگونگی شکل‌گیری این برنامه و اتفاق‌های مهمی که در طول مدت اجرا برای او افتاد پخش می‌شود که دیدنش خالی از لطف نیست.


تلویزیون کرونا اکبر عالمی هنر هفتم شبکه یک سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر