کد خبر: 981097 A

کتاب «یک خانواده‌ عجیب» نوشته بوفی نیل با ترجمه بهاره قاسم‌پور منتشر شد.

به گزارش ایلنا، نویسنده کتاب «یک خانواده‌ عجیب» بیست سال تمام در حوزه­ علوم کامپیوتر کار می‌کرد، اما همواره مشتاق بود که برای فرار از روزمرگی‌ها بتواند درباره­ داستان‌ها و اتفاقات غیرعادی زندگی­اش بنویسد. نهایتاً هم تصمیم‌ خود را عملی کرد که نتیجه‌اش شد کتاب «یک خانواده‌ عجیب». این کتاب از همان بدو انتشار مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفت؛ چنانکه مجله­ نقد کتاب کرکاس درباره‌اش نوشت: «کتابی دلنشین و احساس‌بر­انگیز درباره­ کمی متفاوت بودن.» سایت آمازون هم این‌گونه به استقبال آن رفت: «نه شبیه خانواده­ای عادی، نه شبیه خاطراتی عادی. کتاب یک خانواده­ عجیب بیشتر شبیه داستانی است خیالی مملو از تعلیق، هیجان و شوخ‌طبعی.»

بوفی نیل در اولین و تنها کتاب خود از خاطراتش به عنوان زنی می‌نویسد که جدا شده است، دو فرزند شلوغ‌کار دارد که باید به تنهایی آنها را بزرگ کند، شغلش سنگین و طاقت‌فرساست، مادربزرگش در آستانه‌ مردن است و در کل، زندگی بر وفق مرادش نیست، اما نه تنها از پا نمی‌نشیند، بلکه به بازسازی زندگی‌اش می‌پردازد. در واقع «یک خانواده‌ عجیب» را می‌توان کتابی دانست که با زبانی ساده و طنازانه در ستایش امیدواری و ایمان نوشته شده است و البته در ستایش نوشتن.

این کتاب با عنوان فرعی «برای تماشای گذشته زل بزن به نزدیک‌ترین آینه»، در ۲۲۴ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان از سوی نشر خزه به چاپ رسیده است.

نشر خزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر