کد خبر: 980773 A

مدیرکل استان تهران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: شرایط کرونا و تعامل بیشتراعضای خانواده در منزل فرصتی برای بروز خلاقیت کودکان و نوجوانان با بهره گیری از خاطرات لحظات باهم بودن است.

به گزارش ایلنا، فاطمه تنهایی با اشاره به اهمیت بهره گیری از زبان طنز در تعامل با کودکان ونوجوانان گفت: مرکز آفرینش‌های ادبی کانون استان تهران قصد دارد، جشنواره خوان خنده را با هدف پرورش حواس و قوه تخیل کودکان و نوجوانان، ترویج روحیه شادی و نشاط، تولید محتوای مناسب کودک و نوجوان، آشنایی با پیشینه طنز در گنجینه فارسی برگزار کند. 

مدیرکل استان تهران در تبیین بخش‌های مختلف این جشنواره؛ گفت: بخش اول شکرخند؛ ساخت شعر و داستان با درنظر گرفتن اصول طنزنویسی در عناوین، ازماسک که برماست، کرگدن‌ها کرونا نمی‌گیرند، نگه کن که ویروس را روزگار چه بازی نمود‌ای پسر گوش دار، و قرنطینه آزاد درگروه سنی (۱۲+) تا (۱۵+) بازی خند؛ که شرکت کنندگان در این بخش با استفاده از اسباب بازی‌ها و عروسک‌های دستکشی، انگشتی و عروسک و اسباب بازی‌های کاغذی و دست ساز موجود در منزل به خلق شخصیت و آفرینش داستان می‌پردازند و آثار خود را در قالب فیلم کوتاه نمایشی و یا انیمیشن کوتاه (عکس‌های متوالی از عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها) تهیه و ارسال خواهند کرد که مناسب گروه سنی (۹+) تا (۱۲+) است. و در بخش چیلک خند شرکت کنندگان (۱۲+) تا (۱۵+) براساس عکس‌هایی که با موضوع «روزهای قرنطینه در خانه» در سایت استان یا دیگر امکانات مجازی کانون پرورش فکری استان تهران بارگذاری خواهد شد به نوشتن شعر، داستان و خاطره پرداخته و آثار را به همراه عکس ارسال می‌کنند. 

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثارتا پایان آذر ۱۳۹۹ است؛ گفت: رابطان و مربیان ادبی مراکز، فیلم‌های کوتاه اعضا را بررسی و داوری کرده و از هر مرکز حداکثر سه اثر به واحد کارشناسی ادبی ارسال شود.

خوان خنده کانون پرورش فکری استان تهران فاطمه تنهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر