کد خبر: 980239 A

دست‌اندرکاران برگزاری جایزه ادبی مهرگان با صدور پیامی درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفتند.

به گزارش ایلنا، دست‌اندرکاران برگزاری جایزه مهرگان ادب شامل مدیر، هیات داوران و دبیرخانه این‌رویداد با صدور پیامی درگذشت محمدرضا شجریان استاد آواز موسیقی ایرانی را تسلیت گفتند.

در  متن پیام دست‌اندرکاران برگزاری جایزه مهرگان ادب آمده است؛

در کارنامه‌ هر هنرمند و روشنفکر و اندیشمندی، دو سویه هست: سویه‌ نظر و سویه‌ عمل. سویه‌ نظر، همان توانایی‌ها، استعدادها، باورها و آرمان‌های والای اوست که در اثر هنری و علمی و ادبی او نمود می‌یابد و می‌کوشد بر میراث فرهنگی سرزمین پرافتخار خود بیفزاید.

به این‌اعتبار، استاد شجریان از همه‌ ظرفیت‌های ادبی و موسیقایی ایران از گذشته تا کنون، سود می‌جوید تا آن را به سطحی والاتر و تازه‌تر ارتقا دهد؛ از مرزهای ملّی فراتر می‌رود تا ارزش‌های هنری و فرهنگی سرزمینش را به مرزهای جهانی فرابرد و آن را به جهانیان معرفی کند.

اما سویه‌ عملی کار هنرمند این است که هنر خود را به خدمت نیازهای مبرم و اساسی جامعه در آورد و نظر را با عمل، و حیات هنری خود را، با حیات اجتماعی هم‌داستان سازد؛ با شادی و پیروزی مردم، شاد و در اندوه و آنچه از فاجعه بر مردم سرزمینش می‌آید، شریک شود. صدای رسای همه‌ بی‌صدایان جامعه‌ خود شده در کنش اجتماعی با آنان همگام گردد.

جایزه‌ مهرگان ادب این وحدت نظر و عمل را در کارنامه‌ی درخشان استاد آواز ایران می‌ستاید. نام و یادش همواره ماندگار باد!

مدیر، هیأت‌ داوران و دبیرخانه جایزه مهرگان

۱۹ مهر ۱۳۹۹

فوت موسیقی اطلاعیه تسلیت پیام درگذشت استاد شجریان جایزه مهرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر