کد خبر: 980201 A

مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور از تدوین و تصویب سند «ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کرونا» خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل شفاعی با اعلام این خبر گفت: هدف از تدوین این سند افزایش آگاهی عمومی درخصوص ابعاد این بیماری و تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری برای قطع چرخه انتقال بیماری کرونا و سپس مقابله با ابعاد مخرب جسمی، اجتماعی و روانی آن است.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های مختلف و سازمان‌های مردم نهاد برای فرهنگ‌سازی به منظور مشارکت آگاهانه و داوطلبانه افراد جامعه برای کنترل و مقابله با ابعاد بیماری کرونا گفت: در سند فرهنگی بیماری کرونا، ضمن ارائه برنامه­ های فرهنگی جامع در خصوص رعایت نکات بهداشتی، به ترویج فرهنگ حمایت‌گری از آسیب‌دیدگان بیماری کرونا در ابعاد مختلف جسمی، روانی و اقتصادی با تکیه بر سنت حسنه کمک مؤمنانه تأکید شده است.

وی افزود: برای مقابله با ابعاد مخرب بیماری کرونا و کمک به کادر تلاشگر درمان کشور باید برنامه­‌های فرهنگی را جدی بگیریم.

شفاعی در پایان با تشکر از اعضای کارگروه ملی «سند ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کرونا (کووید ۱۹)» از عموم دستگاه های مختلف و مردم تقاضا کرد ضمن رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی در انجام اقدامات فرهنگی نیز با کارگروه‌های ملی و استانی این سند همکاری‌های لازم را داشته باشند.

ترویج فرهنگ جامعه درمان فردی و اجتماعی افزایش آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر