کد خبر: 979925 A

شبکه پنج سیما با هدف تکریم مجید مجیدی، تعدادی از آثار برجسته این سینماگر را هفته آینده پخش می‌کند.

به گزارش ایلنا، «آن سوی ابرها»، «باران»، «پدر»، « رنگ خدا»، «شنا در زمستان»، «تا مرز دیدار» و «تیر باران» از جمله آثار مجید مجیدی هستند که از شنبه ۱۹ مهر ماه تا جمعه ۲۵ مهر ماه، هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌روند. 

شنبه (۱۹مهر) «آن سوی ابرها» که در ستایش عشق، زندگی و تنوع روابط انسانی است پخش می‌شود. این فیلم را مجیدی برای سینمای بالیوود کارگردانی کرد تا در مقابل دوربین او بازیگرانی چون: مالاویکا موهانن، ایشان خاتر، گاتم کوش، شارادا و تانیشتا چاتراجه هنرنمایی کنند. 

یکشنبه (۲۰ مهر) فیلم «باران» که جوایز متعددی از جشنواره فیلم فجر، مونترال و خیخون را دریافت کرده است پخش خواهد شد. در این سینمایی حسین عابدینی، رضا ناجی و زهرا بهرامی ایفای نقش کرده‌اند. 

دوشنبه «پدر» را با هنرنمایی محمد کاسبی و پریوش نظریه از قاب شبکه پنج سیما خواهید دید. این فیلم داستان زندگی نوجوانی است چهارده‌ساله که پس از فوت پدر برای امرار معاش خود و خانواده‌اش به یکی از شهرهای جنوبی کشور سفر می‌کند. 

61753077

سینمایی «رنگ خدا» که از جمله آثار ماندگار تاریخ سینمای ایران است، سه شنبه (۲۲ مهر ماه) با هنرنمایی حسین محجوب، محسن رمضانی، سلمه فیضی، الهام شریفی و… پخش می‌شود. 

«شنا در زمستان» به کارگردانی محمد کاسبی و با هنرنمایی مجید مجیدی، یحیی دیوانی، مسعود رحمانی و… چهارشنبه (۲۳ مهر) به روی آنتن می‌رود. علی مرتضایی نسب از معلمین آموزش و پرورش جهت تدریس به یکی از مدارس محروم کشور منتقل می‌شود. او با مشاهده وضع مالی مردم و جهل و فقر حاکم بر آن‌ها درصدد کمک به مردم و از جمله شاگردانش بر می‌آید. 

پنجشنبه (۲۴ مهر) «تا مرز دیدار» به کارگردانی حسین قاسمی جامی و هنرنمایی غلامرضا بنفشه خواه، اکبر دودکار، هادی قدس، رضا متین، مجید مجیدی، هدایت اله نویدی، جلیل فرجاد، هادی قمیشی و… پخش می‌شود. در خلاصه داستان این سینمایی آمده است: قرار است تیم ملی فوتبال ایران برای انجام بازی‌های آسیایی به خارج از کشور اعزام شود، اما یکی از بازیکنان اصلی تیم به نام مصطفی موسوی با خبر می‌شود که برادرش مرتضی، در جبهه مفقود شده است. او از همراهی با تیم خودداری می‌کند و برای یافتن مرتضی عازم جبهه می‌شود و…

و در نهایت در آخرین روز هفته «تیرباران» علی اصغر شادروان از شبکه پنج پخش می‌شود. در این سینمایی که مجید مجیدی، جعفر دهقان، رضا چراغی و… ایفای نقش می‌کنند، حوادث بهمن ماه سال ۱۳۴۳ به تصویر کشیده می‌شود. جایی که محمد اندرزگو به همراه چند تن دیگر روبروی ساختمان مجلس منتظر می‌شوند تا حسنعلی منصور را ترور کنند. 

پدر مجید مجیدی بچه های آسمان شبکه پنج سیما تیر باران رنگ خدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر