کد خبر: 978644 A

ساخت دو مدرسه، بهسازی 3 مدرسه و انجام مور خدماتی و رفاهی برای برخی روستاهای سیستان و بلوچستان بخشی از فعالیت‌های گروه‌های جهادی است.

به گزارش ایلنا، گروه جهادی راهیان شهادت در این دوره جهادی با حضور ۱۲ روزه در بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان و در محرومترین نقطه کشور فعالیت‌های عمرانی از قبیل اجرای دو مدرسه اصولی و استاندارد یکی در منطقه چگردک با شش کلاس و دیگری در حسین‌آباد دلگان با چهار کلاس درس و مجموعا با زیر بنای ۶۰۰ متر مربع را با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد انجام داد. همچنین مدرسه ۳ کلاسه روستای گلنبات بخش جلگه چاه هاشم را ترمیم و بازسازی شد.

از دیگر فعالیت‌های عمرانی گروه جهادی راهیان شهادت ساخت دو سرویس بهداشتی برای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) چگردک و کمک به ساخت یک باب منزل مسکونی برای خانواده نیازمند و بی‌سرپرست بود.

گروه جهادی راهیان شهادت در بخش بانوان فعالیت‌های فرهنگی و هنری اعم از کار باکودک اموزش دروس درسی آموزش احکام و اخلاق اسلامی و در حوزه اشتغالزایی با آموزش تخصص‌هایی از قبیل شبه قالی، نمددوزی و خیاطی با توانمند کردن بانوان روستاهای باغباغون و چگردک؛ این بانوان مستعد و خودساخته را به بازار کار متصل کردند.

همچنین بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با نقش تهسیل‌گری در زمینه تخصصی سوزن‌دوزی خود بانوان روستایی که سرپرست خانواده هستند، محصولات صنایع دستی این بانوان را با حذف دلال به دست خریدار واقعی می‌رسانند.

گروه جهادی راهیان شهادت در این دوره جهادی با طرح روستا هیئتی؛ هیئت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را با رعایت پرتکل‌های بهداشتی و اطعام کل روستا برپا کرد.

کارگروه رسیگی به امور کودکان و دانش‌آموزان گروه جهادی راهیان شهادت نیز با توزیع بیش از ۴۰۰ پک لوازم‌التحریر و ده‌ها جفت کفش سال تحصیلی زیباتری را برای دانش‌آموزان محروم و نیازمند روستاهای جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان رقم زده است.

گروه های جهادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر