کد خبر: 978133 A

در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرنسیسکو، مستند «گِلک» به عنوان بهترین فیلم مستند انتخاب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پروژه، مستند «گِلک» (Gelak) به کارگردانی سیروس کفاش برای سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سن فرنسیسکو که در ۱۹ و ۲۰ سپتامبر برگزار می‌شود، انتخاب شد و در اختتامیه این جشنواره به عنوان بهترین فیلم مستند، جایزه سپنتا را کسب کرد. 

این مستند پیش‌تر به فینال جشنواره pune هندوستان نیز راه پیدا کرده بود و در مسیر جشنواره‌ای خود جایزه بهترین فیلمبرداری را از جشنواره پونا هندوستان به دست آورد. 

گلک قصه‌ای سرشار از امیداست و فریاد فرو برده دخترکان هرمزی است که حاضر نیستند برای هنرشان خاک سرزمینشان را بفروشند و طعنه‌ای است به دست اندازان بیت المال و آب و خاک میهن که با وعده‌های سرخرمن به میدان کار می‌آیند و در قامت سارقان آن با جیبهای آویزان بیرون می‌روند. 

این مستند پیش از این به بخش مسابقه چندین جشنواره بین المللی دیگر راه پیدا کرده بود و در جشنواره بین المللی پارس موفق به گرفتن تندیس خلیج فارس و دیپلم افتخار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی بهترین تدوین شده بود. 

سایر عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: سیروس کفاش، مدیر فیلمبرداری: سیروس کفاش، مدیر صدابرداری: محمد مختاری، فیلمبردار: ایمان وطن پور، گوینده متن؛ فرخ نعمتی، طراح صحنه و لباس: بهار رحیمی، نویسنده متن: مریم اسدزاده، تدوین و اصلاح رنگ: مجید رستگار، آهنگساز: مرتضی کریمی، صداگذاری و میکس: علی ابوالقاسمی، منشی صحنه؛ سمیرم کفاش، بازیگر: خدیجه درویشی، مشاور رسانه: مریم رودبارانی، دستیاران فیلمبرداری: نوید آقایی. عباس قاسمی، شهرام رنجبر، دستیار صدا: نیما مختاری، دستیار لباس: المیرا رضایی (با تشکر از؛ ایرج عاشوری سعید بشیری. حسن لفافیان. علی لدنی. علی مربی) پخش کننده فیلم؛ سولماز اعتماد، دستیاران فیلمبرداری: نوید آقای. عباس قاسمی. شهرام رنجبر-دستیار صدا؛ نیما مختاری، نوید آقایی و مدیر تولید: مهدی شیردل.

سینمای مستند گلک جشنواره فیلم سانفرانسیسکو سیروس کفاش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر