کد خبر: 977964 A

آلبوم مرثیه ناتمام شامل آواز‌هایی برای اربعین، توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

به گزارش ایلنا، آلبوم «مرثیه ناتمام» شامل آواز‌هایی برای اربعین، توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت مرکز موسیقی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

این آلبوم با آواز چهار خواننده موسیقی دستگاهی ایران امیر مداح، سیدهاشم احمدوند، رضا طیبی و حمید خزایی با اشعاری از محمدعلی بهمنی، علیرضا قزوه، غلامرضا طریقی، غزاله شریفیان، سیدمحمد مهدی شفیعی، میلاد عرفان پور، بیت ا…جعفری و محمد مهدی سیار در هشت قطعه تولید شده است.

در این آلبوم برای فرهنگ‌سازی صحیح در موسیقی عزاداری به بهره‌گیری از دستگاه‌ها و آوازهای ایرانی ازجمله راست پنجگاه، سه گاه، نوا، چهارگاه، شوشتری و دشتی پرداخته شده است.

هنر آوازخوانی، از دیر باز در آئین‌های سوگواری و تعزیه سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حضوری پررنگ، جدی و انکار ناپذیر داشته است، به گونه‌ای که برترین تعزیه‌خوانان گذشته، برترین آوازخوانان دوره خود نیز بوده‌اند. آوازخوانانی مسلط به زیر و بم، فراز و فرود، ظرایف این هنر ملی ایران وعلاوه بر این به اعتقاد بر رستاخیز کربلا، که با شور و شوق تمام، نغمات جان بخش خود را سرداده‌اند.

4fda5f76-b58d-46be-bff9-960f51dec10d

این اثر که با حضور شاعران و آواز خوانانی از سه نسل مختلف آماده شده، نشانه‌ای از ادامه حیات پر افتخار دو هنر شعر و آواز و تلفیق هنرمندانه این دو، در این مرز و بوم و تلاشی برای ادای دین و پاسداشت حادثه عاشورا، در جهت فرهنگ‌سازی صحیح ارائه اثر هنری فاخرمرتبط با این واقعه تاریخی در عصر حاضر است.

علاقمندان به تهیه این آلبوم می‌توانند با مراجعه به سایت بیپ تیونز و یا استفاده از لینک زیر جهت تهیه آلبوم اقدام نمایند. https://beeptunes.com/album/566058682/

اربعین ماه محرم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آلبوم مرثیه نا تمام مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر