کد خبر: 977947 A

نمایش «مرز» به نویسندگی حمیدرضا اسدزاده و کارگردانی امید اولیایی در تماشاخانه دیوار چهارم به صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، نمایش «مرز» که پیش از این با نام «اخته» قرار بود در تماشاخانه دیوار چهارم اجرا برود بعد از بازبینی و کسب مجوز از تاریخ ۱۹ مهر لغایت ۲ آبان ساعت ۲۱:۳۰ با کارگردانی امید اولیایی روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش روایت‌گر سختی و مشقت زندگی کولبران است و تمام داستان از نگاه و زبان سرباز مرزبانی به نام امید روایت می‌شود.

امید اولیایی (کارگردان نمایش) درباره آن نوشت: این اثر قصد دارد شرایط سخت زندگی در نقاط مرزی را نشان دهد و هدف از اجرای این نمایش بازگو کردن موضوعاتی است که غالبا در رسانه‌ها قربانی سلیقه افراد می‌شود و یا دستاویزی برای اهداف بعضی‌ها اما ذره‌ای از مشکلات آن عزیزان حل نمی‌شود و نخواهد شد. در این نمایش سعی شده درد یک کولبر از زبان سربازی وظیفه نشان داده شود. این کار برای قرار گرفتن در همان شرایط و لمس ماجرایی است که این روزها به یکی از دردناک‌ترین موضوعات اجتماعی تبدیل شده است.

اولیایی اضافه کرد: من و نویسنده «مرز» حمیدرضا اسدزاده هر دو دغدغه اجرا و ساخت نمایش با مسایل اجتماعی را داریم و باور داریم تئاتر صحنه مردم است و هنرمند صدای بلند مردم صحنه تئاتر محل به اشتراک گذاشتن عقاید و صحبت از زیبایی است. تئاتر هنر فاخری است که به سیاست آلوده نمی‌شود اما جایی که لازم باشد منتقد موضوعاتی خواهد بود که ریشه در درد مردم دارند. تئاتر هنری‌ست بدون مرز و محدود نشدنی و صحنه نمایش محلی است که همه مردم به آن باور دارند. پس چه راهی بهتر از هنر نمایش و صحنه تئاتر برای بیان صداهای خاموش.

عوامل این اثر هنری عبارتند از:

کارگردان و بازیگر: امید اولیایی

نویسنده: حمیدرضا اسدزاده

مشاور کارگردان: مسعود ترابی، مدیر روابط‌عمومی و هماهنگی: گیتی شاکری، مدیر رسانه: محمدحسین عبداللهی، دستیار کارگردان: سینا منتظری، مریم رضایی، منشی صحنه: ساناز گراوند، طراح نور: پدرام رضوانی، عکاسان: کوروش برزی، سمیه شوقیان، گریم: پروین شفیعی، طراح پوستر و بروشور: مینا قانع، با تشکر از امیرخدامی، رضا آشفته، مجتبی کاظمی، حسین جزایری و ایمان نظری.

تئاتر رسانه سربازی مشکلات هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر