کد خبر: 977713 A

گذر گردشگری آب و آتش در هفته تهران و با حضور اعضای شورای شهر، رییس جامعه تورگردانان ایران، رییس جامعه هتلداران کشور، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد و فعالان حوزه گردشگری؛ ۱۲ مهرماه افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، حسن خلیل‌آبادی (رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران) در مراسم افتتاح گذر گردشگری آب و آتش، با اشاره به توسعه گردشگری شهری گفت: معتقدم با تمام سختی‌ها و موانعی که سر راه حوزه گردشگری وجود دارد باید روی پای خود بایستیم و گردشگری در کشور خصوصا در کلان شهر تهران باید حرف اول را بزند چراکه این کشور سرشار از تاریخ، فرهنگ و تمدن است و پتانسیل آن را دارد که تمام حوزه‌های گردشگری را در آن فعال کنیم و توسعه دهیم.

در ادامه احمد مسجدجامعی (عضو شورای اسلامی شهر تهران) نیز تهران را حائز ظرفیت‌های بسیار برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری دانست و اظهار داشت: اراضی عباس‌آباد و سایر مراکز تفریحی و گردشگری تهران به همراه موزه‌ها و... می‌تواند مقصدی ایده‌آل برای گردشگران داخلی و خارجی باشد و مجموعه مدیریت شهری در کنار سایر نهادهای مرتبط باید در این زمینه احتمام جدی داشته باشند.

همچنین ابراهیم پورفرج (رییس جامعه تورگردانان ایران) منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد را یک منطقه با پتانسیل بالا برای جذب گردشگر دانست و تاکید کرد: وجود چنین مناطق گردشگری علاوه بر اینکه می‌تواند محیطی برای گردشگری شهروندان تهرانی و گردشگران ایرانی باشد می‌تواند منطقه جذاب برای توریست‌ها نیز بوده و کاری کند تا این گردشگران تهران را تنها محلی برای گذر ندانسته و چند روزی را در پایتخت بمانند. پل طبیعت از جمله جاذبه‌هایی است که گردشگر خارجی کنجکاو خواهد بود تا آن را از نزدیک ببیند.

در این مراسم سیدمحمدحسین حجازی (مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد) ضمن خیرمقدم به حاضران، افتتاح گذر گردشگری آب و آتش را یکی از قطعات پازل گردشگری شهری در کلان شهر تهران دانست که می‌تواند به توسعه گردشگری با محوریت صنایع دستی و سوغات کمک کند. وی افزود : وجود بخش‌های مختلف فرهنگی، تفریحی، گردشگری، علمی و... در مجموعه اراضی عباس‌آباد توانسته است تا حد بسیاری، ضعف فقدان فضاهای عمومی برای خانواده‌ها در تهران را پوشش دهد.

گذر آب و آتش به وسعت ۳۶۰۰ متر و ۴۰ غرفه بوده و به منظور ارائه خدمات در حوزه صنایع دستی و صنایع خلاق طراحی و از ۱۲ مهرماه پس از افتتاح آماده خدمت‌رسانی به مردم شده است.

گذر گردشگری آب و آتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر