کد خبر: 976979 A

براساس اعلام لیگ جهانی موسیقی، شاهو عندلیبی (نوازنده‌ی نی) داور لیگ نوازندگی نی در لیگ جهانی موسیقی شد.

به گزارش ایلنا، براساس اعلام لیگ جهانی موسیقی، لیگ جهانی موسیقی یک پلتفرم آنلاین در زمینه‌ رقابت موسیقی است که در رشته‌های تخصصی موسیقی، رقابت آنلاین برگزار می‌کند. این رقابت‌ها آکادمیک هستند و داور لیگ، آثاری را به عنوان تکلیف‌های رقابتی تعیین شده، انتخاب می‌کند.

شاهو عندلیبی داور لیگ نی، در خصوص تکلیف‌های انتخاب شده بیان کرد: ساز نی عمدتا همراه با تکنیک‌های فردی همراه است که نمی‌توان آن را در قالب یک نت یا تصنیف مورد سنجش قرار داد. به همین منظور مجموعه ردیف‌هایی را با مشخص کردن دستگاه، گام و گوشه‌های اجباری و اختیاری تعیین کردیم تا شرکت‌کنندگان در این لیگ مورد سنجش قرار بگیرند.

شرکت‌کنندگان برای ثبت‌نام در لیگ نی تا 20 مهرماه 1399 فرصت دارند تا با مراجعه به وبسایت لیگ جهانی موسیقی، تکلیف‌های تعیین شده در این لیگ شامل ردیف‌های میرزا عبدالله در دستگاه شور و ماهور، بداهه‌نوازی در آواز ابوعطا، بداهه‌نوازی در دستگاه نوا و مجموعه آثار درویش‌خان را انجام دهند. جایزه تعیین شده برای این لیگ، پنج میلیون تومان است که به رتبه‌های اول تا ششم تعلق می‌گیرد. همچنین طبق روال لیگ های دیگر در لیگ جهانی موسیقی، شرکت در این لیگ رایگان است.

موسیقی سنتی وزارت ارشاد نی دفتر موسیقی بداهه نوازی موسیقی دستگاهی ردیف میرزا عبدالله شاهو عندلیبی لیگ جهانی موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر