کد خبر: 976855 A

رویداد اول: ایده‌هایی برای ارتکابِ اجرا؛

فراخوان نخستین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص با دعوت از همه هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر نمایش منتشر شد.

به گزارش ایلنا، فراخوان نخستین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص منتشر شد. این جشنواره ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹  در بندر گناوه برگزار می‌شود.

موسسه فرهنگی هنری مختص با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه نخستین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص را برگزار می‌کنند و این جشنواره در دو بخش "«ایده‌هایی برای ارتکابِ اجرا» و «پنل گفتگو پیرامون هنرهای اجرایی معاصر» در بندر گناوه برگزار می‌شود.

این جشنواره که با دبیری علی حجی برگزار می‌شود، باهدف مواجهه‌ای صریح با ایده‌ها و طرح‌های اجرایی و توجه دوچندان به اهمیت مفهوم کارگاه و تجربه‌های شکل‌گرفته چه در فرایند تمرین و چه در فرایند ذهنی هنرمند، در نخستین دوره برگزاری جشنواره، از طرح‌های خلاقانه و پیشرو متکی بر اجرا حمایت کند. به همین منظور از همه هنرمندان سراسر کشور با احترام دعوت به عمل می‌آورد با حضور در این رویداد ما را در شکل دادن به نخستین دوره این جشنواره که قرار است در  بندر گناوه برگزار و نقطه آغاز جشنواره‌ای بزرگ‌تر جهت استقبال از اجراهای صحنه‌ای تجربه‌گرا باشد، یاری نمایند.

گروه‌های نمایشی می‌توانند با ثبت‌نام در سایت جشنواره به نشانی و تکمیل فرم ثبت‌نام از طریق وب‌سایت موسسه فرهنگی هنری مختص به نشانی www.mokhtasinst.com به‌صورت آنلاین یا تکمیل فرم ثبت‌نام دانلود شده و ارسال فرم به نشانی پست الکترونیکی درخواست خود را ثبت کرده و از وضعیت پذیرش آثار در این دوره از جشنواره اطلاع پیدا کنند.

این جشنواره با هدف اهمیت طرح و ایده به‌عنوان نقطه شروعی برای اجرا، کشف راه‌های جدید برای پیوندی نو میان ادبیات و اجرا، اهمیت فرایند تمرین‌نگاری تا رسیدن به طرح و ایده و توجه بیشتر به اهمیت فرایند ذهنی هنرمند در رسیدن به طرح اولیه برگزار می‌شود و بخش ایده‌هایی برای ارتکابِ اجرا در اولین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص به‌صورت رقابتی برگزار خواهد شد.

این فراخوان به صورت کامل در سایت www.mokhtasinst.com منتشر شده است.

فراخوان نخستین دوره جشنواره تئاتر تجربی مختص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر