کد خبر: 976811 A

مجتبی جدی خبر داد: امسال متون برگزیده پنج دوره گذشته بخش نمایشنامه‌نویسی (جایزه استاد اکبر رادی) جشنواره تئاتر دانشگاهی را چاپ می‌کنیم.

دبیر بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران از اتفاقات خوب در بخش نمایشنامه‌نویسی خبر داد و گفت: امسال تصمیم داریم متون برگزیده بخش رادی را که در دوره‌های گذشته جشنواره تندیس گرفته‌اند، چاپ کنیم.

مجتبی جدی ادامه داد: بخش نمایشنامه‌نویسی از مهم‌ترین بخش‌های جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است که متاسفانه مانند دیگر بخش‌های جشنواره، تحت تاثیر بخش صحنه‌ای قرار گرفته و آثار آن آنگونه که شایسته این بخش است دیده نشده‌اند. ما الان به عنوان مخاطب از آثار برگزیده این بخش در دوره‌های گذشته هیچ اطلاعی نداریم. یعنی نه کسی این نمایشنامه‌ها را خوانده و نه کسی آنها را اجرا کرده. بنابراین امسال با مشورت‌هایی که با اهالی هنر و نویسندگان و با معاون پژوهش جشنواره داشتیم تصمیم گرفتیم آثار برگزیده جشنواره هجدهم، نوزدهم، بیستم، بیست‌و‌یکم و بیست‌و‌دوم را چاپ کنیم تا با این کار فرصتی برای دیده شدن این آثار فراهم شود. همچنین در این زمینه با چند نشر معتبر صحبت‌هایی انجام شده تا با بهترین کیفیت این نمایشنامه‌ها در دسترس علاقه‌مندان به تاتر دانشگاهی قرار بگیرد.

وی همچنین تاکید کرد: در صورت فراهم شدن شرایط و تامین هزینه، نمایشنامه‌هایی که در این ادوار مورد تقدیر داوران این بخش قرار گرفته‌اند نیز به چاپ می‌رسانیم.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی به دبیری مجتبی جدی از آبان ماه 99 با بخش پژوهش (جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)، نمایشنامه نویسی (جایزه اکبر رادی)، ترجمه، ماکت صحنه، عکس، پوستر، کارگاه‌ها و درس گفتار‌ها کار خود را آغاز می‌کند.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر