کد خبر: 976794 A

آیین جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند روز گذشته جمعه ۱۱ مهرماه در موزه سینمای ایران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که برخی از اعضای انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، مدیران و کارشناسان موزه سینما حضور داشتند، تندیس‌های جهانی مستندسازان در جایگاهی مشخص جانمایی شد. 

پیرو نشست‌های مشترک میان مدیران موزه سینما و هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند مقرر شد جایگاه سینمای مستند در موزه سینما در دو مرحله اجرا شود که در مرحله نخست جانمایی تندیس‌های جهانی سینمای مستند درتالاربین الملل‌انجام شد و در مرحله بعد اتاق سینمای مستند نیز در موزه سینمای ایران راه اندازی خواهد شد. 

ساز و کار راه‌اندازی اتاق مستند سینمای ایران در آینده‌ای نزدیک با همکاری مشترک انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و موزه سینما تعیین و مشخص می‌شود. 

در این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد برخی از اعضای انجمن همچون منوچهر مشیری، ارد زند، مهوش شیخ الاسلامی، هوشنگ میرزایی، محمدرضا وطن دوست، فتح الله امیری، نیما عسگری، آرش لاهوتی، آرش اسحاقی و محسن استادعلی و مدیرعامل موزه سینما مهران عباسی حضور داشتند. 

photo_2020-10-03_10-20-09

و علاوه بر موارد ذکر شده مقرر شد امکان بهره‌برداری از سایر امکانات و ظرفیت‌های مجموعه موزه ازجمله اکران ویژه فیلم، نقد وبررسی، نشست‌های تخصصی و بزرگداشت و ساخت تندیس پیشکسوتان سینمای مستند نیز فراهم شود. 

در این رویداد به دلیل شیوع بیماری کرونا شرایط حضور سایر اعضای انجمن صنفی کارگردانان مستند مقدور نبود. 

 هرکدام از اعضای انجمن با هماهنگی هیات مدیره انجمن و موزه سینما می‌توانند تندیس‌های خود را به موزه سینما اهدا کنند.

سینمای مستند موزه سینما انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند تندیس‌های جهانی سینمای مستند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر