کد خبر: 976504 A

در نهمین قسمت برنامه جاذبه سیدغضنفر حسینی، جانبازی که بیش از ۳۵ سال نخوابیده است، از تجربه‌های زندگی‌اش می‌گوید.

به گزارش ایلنا، سیدغضنفر موسوی؛ جانبازی که ۳۵ سال و ۲ ماه و ۲۷ روز نخوابیده است در برنامه «جاذبه» گفت: در طول ۲۴ ساعت همیشه خسته‌ام. من در هوشیاری مطلق زندگی می‌کنم. خودم، خودم را هیپنوتیزم می‌کنم تا بدنم کمی استراحت کند. پزشکی بود و هر علمی که داشت روی من پیاده کرد اما نتوانست من را بخواباند. من وارد خلسه می‌شوم اما کاملا هوشیار هستم. مراحلی را طی می‌کنم که از گردن به پایین استراحت کنم. خواب یک مرگ موقت است و خداوند در این مدت شما را شارژ می‌کند تا صبح که از خواب بیدار می‌شوید، سرحال باشید اما من زمانی که می‌خواهم صبح را شروع کنم، با خستگی و به زحمت صبحم را شروع می‌کنم. 

او ادامه داد: گاهی غبطه می‌خورم که من زیر آتش توپخانه دشمن می‌خوابیدم اما امروز نمی‌توانم، بخوابم. روی دو گزینه حساس هستم نه زیر بار ظلم می‌روم و نه ظلم می‌کنم. اگر کسی حرف زور بزند عصبانی می‌شوم. آن‌هایی که مرا قبل از جنگ می‌شناسند، می‌دانند که من چه روحیه‌ای دارم و امروز هم همان آدم هستم. 

این جانباز اعصاب و روان اضافه کرد: گاهی از شدت خستگی قلبم درد می‌گیرد. در سال ۶۴ که عراق فاو را بمباران شیمیایی کرد من نفس که کشیدم به دلیل تنفس گاز خردل سیستم عصبی‌ام بهم ریخت. نمی‌توانستم راه بروم به بیمارستان که رسیدم اشهدم را خواندم. 

او ماجرا جانبازی خود را اینگونه شرح داد: سال ۶۵ بعد از اینکه درمان‌ها به نتیجه نرسید، شوک الکتریکی به من دادند و سیستم مغز من که تا آن موقع با دارو تسکین پیدا کرده بود بعد از شوک بهم ریخت و از حالت خواب و بیدار به هوشیاری مطلق تغییر کرد. گاز خردل نمی‌کشد بلکه اعصاب را تخریب می‌کند عراق حتی گاز سیانور زده بود و عده‌ای در دم جان دادند. 

غضنفر موسوی از رشادت همسران جانبازان گفت: زنانِ جانبازان بیش از خود آن‌ها مظلوم هستند. همسرم من هم این‌گونه است. 

او در صحبتی خطاب به مردم ایران عنوان کرد: مردم ایران حرمت خون شهدا را بدانید و از تاریخ عبرت بگیرید و به هم رحم کنید. پول زمانی ارزش دارد که در اختیار ما باشد اما زمانی که ما در خدمت پول باشیم بی‌ارزش می‌شود. بزرگترین نعمت عقل است اما امروز عقل در جامعه معاف شده است. پشیمان نیستم که چرا به جنگ رفتم. 

این جانباز در ادامه در صحبتی با مسئولان بیان کرد: به خاطر عملکرد من و امثال من است که نسل امروز از دین گریزان شده‌اند. من اگر به خودم ظلم کنم برای ظلم به دیگران مجوزی نمی‌خواهم. من اینها را خطاب به نسل خودم می‌گویم. اگر از خودم نگذرم نمی‌توانم کاری برای جامعه بکنم. 

خداوند می‌فرماید: حمار چه کاه بارش باشد و چه قرآن تفاوتی ندارد و اگر عمل نکنیم ارزشی نداریم. درد ما در جامعه امروز این است که وعده می‌دهیم و بعد که مثلا در مجلس می‌نشینیم ماشین فلان و خانه بهمان به ما می‌دهند اما عمل نمی‌کنیم. 

ویژه‌برنامه تلویزیونی «جاذبه» تولید مشترک شبکه افق و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی است که هرشب ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

شبکه افق جاذبه صابر خراسانی هیپنوتیزم سیدغضنفر حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر