کد خبر: 976105 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شهر سوخته از ادامه فعالیت‌های پروژه‌های عمرانی و البته مرمتی در این مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید کلانوری (مدیر پایگاه میراث‌جهانی شهر سوخته) با اشاره به آنکه پروژه‌های عمرانی در این مجموعه میراث جهانی ادامه دار است، یادآور شد: از آنجا که هزینه‌های هنگفتی صرف این پروژه‌ها شده است و در سال جدید نیز ادامه اعتبارات ارائه شده است، از این رو این کارها کماکان پیش می‌رود. سالن آمفی تئاتر در مراحل نازک کاری است و سوییت‌ها و فضاهای آموزشی نیز به اتمام رسیده و اکنون محوطه سازی آغاز شده که در ادامه پروژه‌های عمرانی پایگاه است.

او همچنین از افزوده شدن دو سرویس بهداشتی ۸ چشمه‌ای به محدوده و حریم شهر سوخته خبر داد و گفت: این سرویس‌های بهداشتی در حریم شهر سوخته که شامل قلعه رستم و مناطقی می‌شود که آسبادهایی که قرار است ثبت جهانی شوند، در آن محدوده قرار گرفته‌اند. 

کلانوری در خصوص فعالیت‌های مرمتی نیز گفت: فعالیت‌های مرمتی نیز همانند هر سال در جریان است و ادامه یافته است.

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شهر سوخته با اشاره به آنکه فصل حفاری در این مجموعه میراث جهانی سالی یکبار آن هم پاییز هر سال انجام می‌شود، اذعان داشت: اگر به جمع‌بندی‌های لازم درخصوص انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در شهر سوخته برسیم، ۳ بخش از جمله بخش کوچکی در گورستان، بخشی از قسمت مسکونی مرکزی و بخشی هم از قسمت مسکونی شرقی را حفاری خواهیم کرد. اما تحقق این امر منوط به تصمیمات آینده است.

شهر سوخته پایگاه میراث‌جهانی شهر سوخته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر