کد خبر: 975887 A

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما مهمترین رسالت شورای نغمات دینی و آیینی این شبکه را بازتعریف محتوا و ساختار نغمات در رسانه ملی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، نخستین جلسه شورای نغمات دینی و آیینی شبکه قرآن با حضور اساتید هادی آرزم، مهدی دغاغله، سید عدنان اشکوری، سید عباس انجام و محمد هادی صلح‌جو سرپرست گروه تلاوت و نغمات این شبکه برگزار شد. 

جواد شیخ اکبری در این جلسه با بیان اینکه این شورا با هدف بررسی و بازتعریف محتوا و ساختار نغمات تشکیل شده است، گفت: رسالت شورا تعیین خط مشی‌های حوزه نغمات دینی و آیینی در رسانه ملی است و تمامی آثاری که در زمینه نغمات، آواها، هم خوانی‌ها و هم سرایی ها، ابتهال‌ها و اناشید از رسانه ملی پخش می‌شود، باید مجوز شورای نغمات شبکه قرآن و معارف سیما را اخذ کرده باشد. 

شیخ اکبری همچنین وظیفه شورا را بازتعریف محتوا و ساختار نغمات با توجه به نیاز روز اعلام کرد و افزود: همفکری به منظور تولید فاخر نواها و نغمات دینی، شناساسی و معرفی گروه‌ها و افراد صاحب ایده و ایجاد جریانهای مناسب و بسترهای نهضت تولید نغمات دینی مبتنی بر آیات قران و سیره اهل بیت (علیهم السلام) از دیگر وظایف این شوراست. 

در این جلسه همچنین جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، احکام اعضای شورا را به آنان تقدیم کرد. در متن حکم آمده است: 

بازتعریف ساختار محتوای نغمات، همخوانی، ابتهال و اناشید با جذاّبیت سمعی و بصری متناسب با نیاز مخاطبان، سیاستگذاری به منظور فراخوان تولیدات فاخر رسانه‌ای در حوزه نواها و نغمات دینی، جریان‌سازی مؤثر در حوزه نغمات و بسترسازی لازم در راه اندازی نهضت تولید نماهنگ‌های دینی مبتنی بر آیات قرآن کریم، فرهنگ و سیره اهل بیت (علیهم السلام) از اهم انتظارات از این شورا خواهد بود.

مهدی دغاغله شبکه قرآن و معارف سیما محمدهادی صلح‌جو سیدعباس انجام سیدعدنان اشکوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر