کد خبر: 975750 A

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌کند:

پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی با همکاری دفتر کودک ونوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری مجموعه وبینار آموزشی روش‌های حفاظت و نگهداری مجموعه‌های عروسکی را برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، مجموعه وبینار آموزشی روش‌های حفاظت و نگهداری مجموعه‌های عروسکی در چهار بخش پیرامون حفاظت و نگهداری از مجموعه‌های عروسکی ارائه خواهد شد.

اولین بخش این مجموعه وبینار با عنوان «آشنایی با چگونگی طبقه بندی عروسک‌ها به لحاظ مواد سازنده و انواع روش‌های حفاظت پیشگیرانه» همزمان با  هفته ملی کودک در روز سه شنبه ۲۲ مهرماه سال ۱۳۹۹ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ از طریق لینک www.skyroom.online/ch/richt.dtp/dolls برگزار خواهد شد.

از آنجا بیشتر مجموعه‌های عروسکی از مواد آلی تشکیل شده و احتمال تخریب در آنها بالاست، این دوره آموزشی می‌تواند به مجموعه‌داران، موزه داران، پژوهشگران و تمامی علاقه‌مندان به عروسک اطلاعات جامعی درباره طبقه بندی، شناخت جنس، شیوه‌های حفاظت و نگهداری، شناخت عوامل تخریب و روش‌های بسته‌بندی ارائه کند.

مدرسین این دوره فاطمه علیمیرزایی دانشجوی دکترای حفاظت و مرمت آثار تاریخی و لیلا کفاش زاده پژوهشگر و مسئول دفتر کودک ونوجوان خواهند بود.

«آشنایی با انواع آسیب، علل و عوامل بروز»، «آشنایی با روش‌های ابتدایی پاکسازی و ترمیم»و «روش‌های بسته‌بندی و نگهداری» دیگر عناوین این مجموعه وبینار آموزشی هستند که فراخوان آنها متعاقبا اعلام خواهد شد.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این دوره می‌توانند در ساعات و روزهای اداری با شماره تلفن ۶۶۷۱۷۰۰۱ داخلی‌های ۴۰۵ و ۲۴۲ تماس حاصل نموده و یا به وب سایت پژوهشگاه به آدرس www.richt.ir بخش فراخوان ها مراجعه کنند.

با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با افرادی است که تا ۱۸ مهر ماه فرایند ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

 

روش‌های حفاظت و نگهداری مجموعه‌های عروسکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر