کد خبر: 975741 A

در ۳ سال گذشته توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انجام شد:

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف بیان حماسه‌آفرینی‌های زنان در دوران دفاع مقدس از سال ۱۳۹۷ تاکنون، دو هزار و ۳۹۲ برنامه فرهنگی- ترویجی در حوزه نقش زنان در دفاع مقدس برگزار کرده است.

به گزارش ایلنا، تاریخ ایران همواره شاهد حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و از جمله دفاع مقدس بوده است. شاید مقاومت و فداکاری این قشر طی هشت سال دفاع مقدس، تاکنون به نحوی شایسته دیده نشده است.

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف بیان حماسه‌آفرینی‌های زنان در دوران دفاع مقدس از سال ۱۳۹۷ تاکنون، دو هزار و ۳۹۲ برنامه فرهنگی- ترویجی در حوزه نقش زنان در دفاع مقدس برگزار کرده است. این برنامه‌ها شامل ۱۰۲۵ نمایشگاه کتاب، ۱۰۸۷ نشست کتابخوان، ۲۱۱ جلسه مطالعاتی، ۲۱ مسابقه کتابخوانی، ۱۷ فعالیت ویژه کودکان و ۱۱ جلسه نقد و بررسی کتاب در سطح کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور بوده است.

نامگذاری بسیاری از کتابخانه‌های عمومی به نام شهدا، برگزاری دو دوره کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، تجلیل از نویسندگان حوزه دفاع مقدس، تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های شهدا، عضویت رایگان خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران در کتابخانه‌های عمومی، فضاسازی کتابخانه‌های عمومی و نصب تصاویر شهدا، حمایت از جشنواره کتاب سال دفاع مقدس و رونمایی از برترین آثار منتشر شده در این حوزه، از شاخص‌ترین اقداماتی است که به صورت مستمر به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نقش زنان در دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر