کد خبر: 975359 A

روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در پیامی درگذشت سیدمحسن حبیبی، معمار، شهرساز و داور جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن این پیام آمده است: «‌بی‌شک ضایعه از دست دادن مرحوم حبیبی که سال‌ها حضور در عرصه مهندسی و کار و مطالعه بر روی معماری و شهرسازی ایران از او شخصیتی ماندگار ساخته بود, برای جامعه‌ دانشگاهی و معماری ایران فقدانی بزرگ و جبران‌ناپذیر است.

همراهی و همکاری دل‌گرم‌کننده زنده‌یاد حبیبی در داوری «جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» در طول سال‌های گذشته، اندوه این خبر را تلخ‌تر کرده است و ما را از گنجینه آموخته‌ها و تجارب عمیق نظری و عملی آن مرحوم بی‌نصیب کرد.

روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران درگذشت سیدمحسن حبیبی را به ‌خانواده محترم ایشان و دوستان آن زنده‌یاد تسلیت می‌گوید و از درگاه خداوند کریم برای روح بلند ایشان شادی و علو مرتبه مسألت می‌کند.»

سیدمحسن حبیبی روز یکشنبه (ششم مهرماه ۹۹) درگذشت. از آثار او می‌توان به «مسکن حداقل»، «الگوی ساخت مسکن در شهرهای خوزستان»، «مسکن و معلولین»، «اصول و ضوابط طراحی منطقه»، «استخوان‌بندی شهر تهران»، «سرانه کاربری‌های شهری»، «مرمت شهری»، «اطلس کلانشهر تهران»، «قصه شهر، تهران، نماد شهر نوپرداز ایرانی ۱۲۹۹–۱۳۳۲»، «شرح جریان‌های فکری معماری و شهرسازی در ایران معاصر»، «از شار تا شهر (تحلیلی تاریخی از مفهوم شهر و سیمای کالبدی آن، تفکر و تأثر)»، «مکتب اصفهان، زبان طراحی شهری در شهرهای کهن»، «قصه شهر»، «خاطره شهر»، «میدان بهارستان، تجربه نووارگی در فضای شهری ایرانی»، «منطقه چیست؟»، «معماری بازسازی در فرانسه»، «فضای شهری و معلولین»، «شهرسازی: واقعیات و تخیلات» و «فناوری گنبد میراث فرهنگی» (ترجمه) اشاره کرد.

سیدمحسن حبیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر