کد خبر: 975250 A

هشتم مهر روز بزرگداشت مولانا؛

رمان «یک ربع مانده به آخر» یک رئال عاشقانه عرفانی است که توسط انتشارات پایتخت به چاپ رسیده است.

به گزارش ایلنا، فائقه درویش، خالق این اثر عرفانی هدف خود را از نوشتن این رمان، دعوت مخاطب به چالش تغییر نگرش عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه همواره عواملی درونی و بیرونی در طول زندگی، انسان‌ها را به سمت بی‌انگیزگی سوق می‌دهد، بنابراین لزوم تغییر نگرش و رهایی از چنگال بی‌انگیزگی بسیار حائز اهمیت است.

این نویسنده جوان ضمن تاکید بر اینکه نگاه زیبا به زندگی تنها راه تحمل سختی‌ها و دشواری‌هایی است که در طول عمرمان با آن‌ها مواجه می‌شویم، اظهار داشت: در این رمان اهمیت ایجاد انگیزه، کسب تجربه، تغییر نگرش و رهاشدگی در آغوش عشقی زوال‌ناپذیر در قالب اشعار مولانا به مخاطب گوشزد می‌شود.

نویسنده رمان یک ربع مانده به آخر ابراز امیدواری نمود، خواندن این رمان فرصتی را در اختیار مخاطب قرار دهد که در طول داستان به صورت ساده و راهبردی با اشعار مولانا و تفاسیر این ابیات نغز آشنا شود.  

وی یادآور شد: این رمان با بهره‌گیری از کتاب‌هایی که به شرح موضوعی مثنوی معنوی پرداخته‌اند از جمله کتاب (میناگر عشق) نوشته کریم زمانی، به ارایه راهکارهایی در مواجهه با مسائل مختلف زندگی از جمله عشق، خیانت، شادی، غم، مرگ و.... پرداخته است.

گفتنی است، فائقه درویش متولد ۱۳۶۵، کارشناس ارشد رشته روزنامه‌نگاری اسا که پس از ده سال فعالیت در حوزه ی رسانه از سال ۱۳۹۶ به نوشتن رمان روی آورده است. رمان یک ربع مانده به آخر اولین اثر چاپی این نویسنده محسوب می‌شود.

بریده‌ای از رمان:

به رستوران رسیدیم. همان رستورانی که شهاب می‌گفت، بهترین رستوران شهر است. با دیدن رستورانی به این مجللی دلم گرفت. ظواهر مهم‌ترین ملاک حتی برای بهترین رستوران شهر شدن است. ما آدم‌ها خوب بودن یک رستوران را با ظاهر آدم‌هایی که در آن تردد می‌کنند، ارزیابی می‌کنیم.

دلم برای کبابی اصغر آقای سر کوچه‌مان سوخت. او هیچ‌وقت آدم‌هایی به این شیکی را روی صندلی‌های مغازه‌اش ندید، هرچند من کباب اصغر آقا را با کباب هیچ جای دنیا عوض نمی‌کنم.

ظاهر، عبارت است از چیزی که تمام دنیای ما را با دست‌های نرم و زیبا و آرامش خفه می‌کند، بدون اینکه کسی به او شک کند...

فائقه درویش یک ربع مانده به آخر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر