کد خبر: 974741 A

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و وصنایع دستی درگذشت سید محسن حبیبی را تسلیت گفت.

به گزار ش ایلنا، محمد حسن طالبیان  با ارسال پیامی، درگذشت سیدمحسن حبیبی (استاد برجسته رشته شهرسازی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران) را به جامعه علمی و فرهنگی کشور تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و وصنایع دستی  به مناسبت درگذشت این استاد فقید آمده است: خبر تلخ درگذشت یکی از درخشانترین ستارگان دانش معماری،شهرسازی، هنر و تاریخ موجب تاثر و تاسف شد.

استاد دکتر سید محسن حبیبی را در حالی از دست داده ایم که بیش از هر زمان دیگری به اندیشه های پیشرو و متاثر از دانش عمیق و بینش ژرف او نیازمندیم. مردی با حسن سلوک و رفتار اخلاق مدار، دانشمندی وارسته، پژوهشگری کوشا و صاحبنظری کم نظیر که تمامی عمر کوتاه و مفید خود را صرف آموختن و آموزاندن کرد.

این استاد فرهیخته در تمامی شرایط دشوار هرگز دست از آموزش، پژوهش و تلاش برنداشت و خود را به آموزش نظری محدود نکرد. در هرجای کشور نیاز به حضورش بود آماده همکاری بود و علی رغم نام آور بودن در عرصه ملی و بین المللی متواضعانه در خدمت حوزه فرهنگ و هنر و میراث ارزشمند سرزمین خود بود. 

او که از نخستین فارغ التحصیلان رشته شهرسازی ایران است در زمان و مکان محدود نشد و با عزمی راسخ و تلاشی وصف ناپذیر در جهت بومی سازی و اعتلای این دانش تلاش کرد. استاد حبیبی، زاده یکی از اصیل ترین شهرهای کهن این آب و خاک بود و همواره نگرشی مبتنی بر توجه به تاریخ داشت  و با تدریس سرفصل سیر تحول مجتمع های زیستی نسبت به یادآوری تاریخ شهرسازی ایران همت داشت. 

همکاری استاد فقید دکتر حبیبی با شورای فنی بافت های تاریخی، شوراهای فنی استان ها،  شورای راهبردی پایگاهها و ارایه نقطه نظرات ارزشمند او در سایر ارکان معاونت میراث فرهنگی کشور فرصت کم نظیری بود که طی سالیان اخیر از آنها بهره مند بوده ایم. 

هرچند سرو بلند بالای دانش شهرسازی اینک بر زمین افتاده و فقدان این استاد فرهیخته بسیار تلخ و ناگوار است لیکن آثار برجای مانده مکتوب وی و دانش آموختگان مکتب او گویای  حس حضور،  وجود مستمر و تداوم اندیشه هایش در میان جامعه تخصصی کشور و تسلای خاطر ماست.

اینجانب صمیمانه ضایعه درگذشت این استاد برجسته را به جامعه علمی فرهنگی کشور، خانواده ایشان، بازماندگان، شاگردان و ارادتمندان به وی تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی خواستارم.

تسلیت شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر