کد خبر: 974538 A

مشاور وزیر ارشاد:

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، کلید واژه "گنج جنگ" را در کلام رهبری یک واقعیت خواند و تاکید کرد: اگر در محور مقاومت سردار سلیمانی را داریم به دلیل آموزه‌های دفاع‌مقدس است که روایتگر آن، حضرت امام(ره) بودند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا سوقندی با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه «تقاطع فرهنگ» با اشاره به رویکردِ مجازی و رسانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: ۲۵۰ برنامه محوری را از سوم خرداد ماه سالجاری آغاز کردیم که تا پایان سال ادامه دارد.

وی این برنامه‌ها را جدا از طرح ریزی هر یک از استان‌ها در حوزه‌های فرهنگ، هنر، ادب و رسانه عنوان کرد و گفت: یکسری از برنامه‌ها دارای ظرفیت عمومی بوده و بهترین مناسبت نیز هفته دفاع مقدس است.

سوقندی از حضور فعال وزارت ارشاد در نمایشگاه "اقتدار ۴۰" واقع در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد و افزود: سلسله نشست‌هایی در حوزه‌های کتاب، تئاتر و تولیدات فرهنگی هنری را در حال اجرا داریم و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در نمایشگاه‌های استانی فعال هستند.

وی همچنین از طرح "سه شنبه‌های تکریم" خبر داد که از ۱۳ هفته قبل به راه افتاده و ۱۳ برنامه ملی را در قالب دیدار وزیر ارشاد با خانواده معظم شهدا برگزار کرده است.

به گفته سوقندی این طرح نیز تا پایان سال ادامه می‌یابد و ویژه برنامه‌های مختص سردار شهید قاسم سلیمانی از جمله طرح محلی "روح مقاومت" در دستور کار قرار گرفته است.

در این راستا چهلمین سالگرد دفاع مقدس همزمان با آغاز "گام دوم انقلاب اسلامی" باید ظرفیت سنجی "گنج جنگ" را بیش از پیش عملیاتی کرده تا از این نماد در عرصه سیاست، فرهنگ، اقتصاد، هنر و... استفاده شود.

سوقندی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو ضمن پرهیز دادن مردم از حضور فیزیکی در نمایشگاه‌ها و محافل فرهنگی، گفت: برنامه ریزی چهلمین سالگرد دفاع مقدس در باغ موزه انقلاب اسلامی نیز صرفا رویکردی بر پایه‌ی برگزاری نمایشگاه بود.

وی ادامه داد: سیاست کلی کمیته نمایشگاه‌ها بر این بود که این رویداد در سطح ملی و استانی برگزار شود و رسانه هم موظف است نتیجه را به خانه‌های مردم برده و عمومی سازد.

سوقندی معتقد است "اولویت قرار دادنِ مردم" مهم ترین درس دفاع مقدس است؛ چنانچه رزمندگان، شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزاده‌ها از جانشان گذشتند تا کشور و مردم بمانند و این ایثار به معنای از خود گذشتن برای دیگران است و امروز هم سلامت مردم و خانواده‌ها، باید اولویت باشد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران کلید واژه "گنج جنگ" در کلام رهبری را یک واقعیت خواند و تاکید کرد: ۸ سال دفاع مقدس فقط برهه‌ای از تاریخ نیست؛ بلکه یک نظامِ الگویی است که فقط عرصه نظامی را در بر نمی‌گیرد.

سوقندی لزوم توجه به رویکرد فرهنگی، اجتماعی، مردمی و اقتصادی جنگ تحمیلی را متذکر شد و افزود: دفاع مقدس به دنیا ثابت کرد که "ما می‌توانیم" و در این راستا استعدادها شکفته شد و بسیاری پیروزی‌های امروز، ماحصل انسان‌های تربیت یافته در مکتب ۸سال دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در محور مقاومت سردار سلیمانی و در حوزه امنیت، اقتدار داریم و در بسیاری بخش‌ها پیشرفت کرده‌ایم، به آموزه‌های دفاع مقدس باز می‌گردد و روایتگر این دفاع نیز حضرت امام(ره) بودند.

سردار سلیمانی محمدرضا سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه رادیویی تقاطع فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر