کد خبر: 972912 A

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سینماگران را از بزرگترین سرمایه‌های کشور در حوزه قدرت رسانه‌ای دانست و گفت: حضور بیش از ۹ هزار اثر از ۱۳۰ کشور جهان نشان می‌دهد دایره گفتمان نظام‌اسلامی بسیار گسترده است و می‌تواند به فراتر از مرزها برود.

به گزارش ایلنا، سردار پاسدار محمدحسین سپهر؛ جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نقش مهم رسانه در معادلات بین‌المللی، سینما را یکی از مهمترین ابزار قدرت جوامع دانست و به خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس گفت: اهالی فرهنگ و هنر مخصوصاً سینماگران از بزرگترین سرمایه‌های کشور در حوزه قدرت رسانه‌ای هستند. 

وی با بیان اینکه سینما امروزه یکی از مؤلفه‌های قدرت کشورها است، افزود: در سال‌های گذشته هر زمان که مفاهیم و ارزش‌هایی مانند مفهوم مقاومت با زبان هنر و سینما و در قالب محصولات فرهنگی فاخر و منطبق بر شرایط جامعه، تولید و عرضه شد، استقبال جوانان و ایستادگی و مقاومت جامعه در برار چالش‌های مختلف افزایش یافت. 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در سال‌های بعد از انقلاب حماسه‌های متعددی در بخش‌های مختلف کشور رخ داد و جامعه شاهد رخدادهای بی‌نظیری بود که لازم است هنرمندان و سینماگران آثار فاخری با محوریت آنها تولید کنند تا علاوه بر انتقال تجربه، نسل‌های آینده بتوانند با استفاده از آنا از چالش‌های پیشرو سربلند و سرافراز خارج شوند. 

سردار سپهر تصریح کرد: یکی از وظایف هنرمندان و سینماگران متعهد و متخصص، به تصویر کشیدن پیام شهدا و رزمندگان است.

وی با اشاره به ابعاد جهانی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، خاطرنشان کرد: حضور بیش از ۹ هزار اثر از بیش از ۱۳۰ کشور جهان نشان می‌دهد دایره گفتمان نظام‌اسلامی بسیار گسترده است و می‌تواند به فراتر از مرزها برود. 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: این حضور بین‌المللی در جشنواره حاکی از نیاز جوامع به تفکر مقاومت است و نشان می‌دهد دیگر ملت‌ها بریا ادامه حیات خود نیازمند تفکر مقاومت و انقلاب اسلامی هستند. 

سردار سپهر تأکید کرد: هنرمندان داخلی باید از طریق ارتباط منظم با سینماگران خارجی علاقه‌مند به گفتمان انقلاب و مقاومت، مفاهیم و ارزش‌های متعالی را به آنان نیز منتقل کنند تا جهان آینده‌ای سرشار از صلح، پیشرفت، آزادی و استقلال را داشته باشد.

سینمای دفاع مقدس جشنواره فیلم مقاومت هفته دفاع مقدس سردار سپهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر