کد خبر: 972867 A

خانه سینما طی نامه‌ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست همراهی را با صنوف سینمایی کرد.

به گزارش ایلنا، متن نامه خانه سینما به وزارت ارشاد به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر سیدعباس صالحی

مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  

با سلام و احترام 

در جهان امروز که بنیان تمدنی آن "بر تصویر"  قرار گرفته؛ هنر تصویرگر ی و تصویرسازی بلا شک یک هنر برتر است. ملت بی‌تصویر مثل آن است که زبانی از زبان‌های رایج دنیا را که مردم با آن سخن می‌گویند،  نمی‌دانند.

مدتهاست که همکاران خلاق و کارورز ما در اصناف سینمای ایران، کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر کشور نگرانی‌های جدی و دردمندانه خود را از آشوبناکی فضای تولید در بسترهای تولید و نمایش خانگی و فضای مجازی به روشهای گوناگون اعلام می‌کنند. 

اتکای به قانون و رفتار قانونی اولین و ساده‌ترین روش حل معضلات است، ما از جنابعالی در مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم بر حاکمیت قانون و روشهای قانونی مصرانه اقدام کنید و اجازه ندهید در ایامی که بحران کرونا هست و نیست پدیدآورندگان فرهنگی وهنری را در خطر قرار داده است و اکثریت عظیم همکاران ما با بحران بیکاری و بالطبع گرفتاری‌های معیشتی مواجه شده‌اند‌، رفتار فراقانونی و غیرکارشناسانه در زمینه نمایش خانگی و بسترهای جدید فراهم شده برای تولید را دچار بحران کند که بطور حتم در این مسیر حمایت‌های همه‌جانبه جامعه اصناف سینمایی کشور را نیز در کنار خود خواهید داشت. 

هیأت مدیره خانه سینما در ادامه درخواست‌های صنفی اعضای خود و در حمایت تمام عیار از تقاضای آنان از جنابعالی می‌خواهد مسیر و فرصت جهش تولید را فراهم کنید. در غیر این‌صورت می‌بایست به آینده و همکاران ما پاسخگو باشید. 

یقین داریم جنابعالی که از فرهیختگان و دلسوزان هستید بر این امر مهر تأئید می‌زنید.

خانه سینما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیدعباس صالحی نمایش خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر