کد خبر: 972728 A

سه فیلم کوتاه به کارگردانی محمد بایسته با موضوع بخشش و اعدام آماده نمایش شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سه فیلم کوتاه ساخته محمد بایسته با عنوان «بخشش، لازم نیست اعدامش کنید» پس از پشت سر گذاشتن مراحل فنی آماده نمایش شد.

این سه فیلم که به موضوع ترس و آزار جنسی و اثرات روان‌شناسی ناشی از آن می‌پردازد، دو شخصیت ثابت دارد: نیکی؛ قربانی آزار جنسی و سیمین که روانشناس است. سالها، از فیلمِ اول تا سوم؛ زمان میبرد تا نیکی از آنچه بر سرش آمدهاست سخن بگوید. چراکه "اگر موضوع دزدی بود کسی نمیپرسید که راست میگه یا نه!" این جمله از سیمین؛ گزارۀ معرف برای سهگانۀ بخشش است که گفتگو از آزار جنسی را، نه برای حلِ مساله که برای غلبه بر ترس از زیستن پیشنهاد میدهد.

«بخشش، لازم نیست اعدامش کنید» به نویسندگی و کارگردانی محمد بایسته، در اولین گام، منتخب جشنواره فیلم‌های مستقل دوبلین است.

فریبا رهبری، سارا بایسته و محمد بایسته سرمایه‌گذاران این سه فیلم کوتاه هستند و تهیه‌کنندگی آن نیز برعهده محمد و سارا بایسته است.

در این سه فیلم کوتاه صدف احمدی، سمانه وفایی، رضا هزاوه، امیر رجبی و رضا کزازی بازی می‌کنند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مدیرفیلمبرداری: پیمان عباس‌زاده، تدوین: محمد بایسته، مدیر صدابرداری: مسیح حدپور سراج و کیومرث سبحانی، طراحی و ترکیب صدا: محمد جواهری‌زاده، آهنگساز: رضا کزازی، طراح صحنه: حمید عامری، طراح لباس: غزل آلوسی، طراح گریم: بنفشه امین، مترجم: امین غفاری، دستیار کارگردان: هادی موسوی، اصلاح رنگ: علی شعبانی، عکاس: پویان بحق و علی یعقوبی، مجری طرح: سیاوش عسگری، مدیر تولید: علی احمدی

03_TFT_BTS_IMG_4735

فیلم کوتاه بخشش، لازم نیست اعدامش کنید محمد بایسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر