کد خبر: 972566 A

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از برگزاری ویژه‌برنامه‌های متنوع با رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، در راستای ایجاد شور و نشاط در جامعه خبر داد.

به گزارش  ایلنا، حسین اربابی روز چهارشنبه 2 مهر 99 با اشاره به تأکید وزیر محترم گردشگری در خصوص ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه و سفرهای مسئولانه در دوران کرونا، گفت: برنامه‌های متنوعی به‌منظور گرامیداشت هفته گردشگری و هفته دفاع مقدس برای تمامی رده‌های سنی طراحی شده است که در بازه زمانی دوم تا یازدهم ماه جاری، مقارن با هفته گردشگری و هفته دفاع مقدس و با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سراسر کشور، برگزار خواهد شد.

32 برنامه اتومبیلرانی و موتورسواری در این مدت برگزار می‌شود. رالی‌ تور گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی، رالی تور موتور سیکلت‌های سنگین و شهری، رالی گردشگری خودروهای دودیفرانسیل، دوره‌های رایگان آموزش مقدماتی و حرفه‌ای افزایش مهارت‌های اتومبیلرانی و موتورسواری، تور طبیعت‌گردی، دوره آموزشی تردد ایمن و گردشگری کودک و همایش خودروهای مسافرتی از جمله برنامه‌هایی است که در این ده روز به اجرا در می‌آید.

اربابی با توجه به اهمیت نقش زنان در جامعه و توجه بهینه به مقوله تفریح و نیازهای این قشر از جامعه در زمینه فعالیت‌های اجتماعی، اتومبیلرانی و موتورسواری، اضافه کرد: از برنامه‌هایی که ویژه بانوان در نظر گرفته شده می‌توان به برگزاری دوره آموزش رایگان موتورسواری در مجموعه ورزشی انقلاب کرج در تاریخ 2 مهر ماه 99 و رالی خودروهای کلاسیک در مسیر تهران- نمک آبرود در روزهای 9 تا 11 مهر اشاره کرد.

دوره آموزش افزایش مهارت‌های رانندگی و موتورسواری ویژه کارکنان خانم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده ویژه بانوان است که تاریخ برگزاری آن در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

او در ادامه با اعلام آغاز به کار رسمی کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در آستانه روز جهانی گردشگری 2020، گفت: این کلوپ در راستای ترویج گردشگری مسئولانه در شرایط کرونا و تشویق مردم به سفرهای ایمن، همزمان با برپایی همایش خودروهای مسافرتی روز پنجشنبه سوم مهرماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و برگزاری رالی گردشگری خودروهای کمپر روز جمعه 4 مهر در مسیر تهران- سمنان، آغاز به کار می‌کند.

دکتر اربابی برگزاری دوره آموزش رایگان موتورسواری ویژه آقایان 2 مهر در مجموعه ورزشی انقلاب کرج، تور گردشگری موتورهای سنگین 3 مهر در مهرشهر کرج، تور موتورسواری گردشگری نیاوران- میگون 3 و 4 مهر ماه، همایش و نمایشگاه کلوپ کمپر 4 تا 7 مهرماه در خرگوش دره، همایش اتومبیل‌های اسپرت شهری و آر سی 4 مهر در استان البرز، رالی گردشگری خودروهای دودیفرانسیل 4 مهر در استان فارس و رالی تور خودروهای دودیفرانسیل 4 مهر از کاخ مروارید کرج به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، را از جمله ویژه برنامه‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در هفته‌های گردشگری و دفاع مقدس برشمرد.

او ضمن یادآوری نقش برگزاری رالی‌ها و رویدادهای گردشگری در ایجاد شور و نشاط اجتماعی و ایجاد روحیه همکاری و همبستگی در خانواده و جامعه، خاطر نشان کرد: در راستای ایجاد این شورو نشاط و گرامیداشت مناسبت‌های دهه پیش‌رو، رالی گردشگری موتورسیکلت‌سواران 9 مهر از محل وزارت میراث‌فرهنگی به مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، رالی موتورسیکلت‌های سنگین 9 تا 11 مهر در مسیر وزارت میراث‌فرهنگی– نمک آبرود، رالی تور خانوادگی گردشگری هرمزگان– رودان 10 مهر، رالی تور خودروهای دو دیفرانسیل، رالی تور وسیله‌های نقلیه تاریخی و رالی تور موتورسیکلت‌های سنگین در مشهد مقدس، همایش رالی‌ تور شهری خودروهای تاریخی و دو دیفرانسیل در همدان، رالی کویرنوردی در استان یزد در روزهای 10 و 11 مهر، برگزار خواهد شد.

در همین حوزه رالی تور طبیعت‌گردی سافاری 11 مهر در استان لرستان، همایش کلوپ سافاری با هدف پاکسازی کویر 10 تا 11 مهر در کویر مرنجاب، رالی تور وسیله‌های نقلیه تاریخی 11 مهر به طور همزمان در استان‌های فارس، اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی، بوشهر، البرز و قزوین برگزار می‌شود.

همچنین دوره‌های آموزش رایگان افزایش مهارت‌های رانندگی و موتورسواری آقایان ویژه کارکنان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از دیگر برنامه‌های هفته گردشگری و هفته دفاع مقدس است.

علاقه‌مندان به حضور در رویدادهای ذکر شده و کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند با شماره تلفن‌های 66749971-021 الی 4 تماس حاصل کنند.

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی برگزاری ویژه برنامه‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در هفته گرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر