کد خبر: 972531 A

نمایشگاه نقاشی‌های مهین منفرد با عنوان آشکارگی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های مهین منفرد با عنوان آشکارگی از روز جمعه ۴ مهرماه برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه ۲۷ اثر به سبک آبستره برای تماشای مخاطبین قرارداده شده است.

مهین منفرد در مورد این نمایشگاه می‌گوید: هدف من از به تصویر کشیدن این نقاشی‌ها بیان حس‌های درونی و ذهنیاتم بود. رهاکردن دنیای عینی با تکیه بر ناخودآگاهم مهمترین انگیزه نقاشی بود. بیان شخصی را در مقابل آموزه‌های زیبایی شناسی آکادمیک قرار دادم و سعی کردم ابتدا خود را به خودم ثابت کنم.

او ادامه داد: فرم و رنگ و فضای نقاشی‌های من حاصل لحظه هایی است که فارغ از واقعیت‌های بیرونی، دریافت درونی خود را عیان کردم. این مجموعه مگر با همراهی و راهنمایی آقای عیسی جباری و زروان روح بخشان به ثمر نمی‌رسید.

زروان روح‌بخشان نیز در رابطه با این نمایشگاه گفت: بیان عواطف و ذهنیات، رهایی از دنیای واقعی و عینی، تکیه بر ناخودآگاه، کنش نقاشانه، کشف خویشتن و شورش بر آموزه‌های زیباشناختی متعارف، نیت مهین منفرد در آفرینش این مجموعه نقاشی‌ها بوده است. در مواردی چالش سطح و عمق عیان است و در مواردی ویژگی های اکسپرسیو خطوط و لکه‌های رنگ، بارز و چشمگیر می‌نماید. آن چه منفرد به تصویر کشیده، همچون اغلب نقاشی‌های انتزاعی، چندان مشخص نیست، اما در تمامی آنها هیجانی هراسناک و شاعرانه عیان است که عواطف متفاوتی را برمی‌انگیزاند.

او افزود: ساختار و سطوح هندسی با هجوم خطوط محکم شکسته شده و رد پای عواطف آنی در پهنه اثر به چشم می خورد. این امر ناشی از مواجهه هنرمند با خود و جهان پیرامون است. او قصد دارد نه فقط جهان ذهنی خود، بلکه موقعیت هنرمند در دنیای امروز را بازنماید؛ آنجا که سردرگمی بی معنا و سرگردانی آشکار می‌شود.

علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز جمعه ۴ لغایت ۱۵ مهرماه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ به گالری نگر واقع در زیر پل کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۴، طبقه اول مراجعه نمایند.

سبک آبستره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر