کد خبر: 972196 A

رمان «سفر به ناکجا» نوشته گبریل زوین با ترجمه مهرناز شیرازی عدل منتشر شد.

به گزارش ایلنا، رمان «سفر به ناکجا» نوشته گبریل زوین، داستان لطیف دختری نوجوان است که بر اثر حادثه‌ای می‌میرد و به جهانی دیگر می‌رود، اما با مرگ، پرونده زندگی او بسته نمی‌شود و در آن جهان دیگر، اتفاقات غریبی انتظار او را می‌کشد؛ از ملاقات با مادربزرگش تا عاشق شدن و برقراری تماس با خانواده‌اش در این دنیا.

گبریل زوین، نویسنده‌ رمان«سفر به ناکجا» تجربه‌های زیستیِ متنوعی داشت و در دل چند فرهنگ، رشد کرد. همین‌ها باعث شد که خیلی زود احساس کند باید دست به قلم ببرد و از آنچه زندگی کرده است، بنویسد. بدین ترتیب، این نویسنده‌ امریکایی که فرزند پدری روس‌تبار و مادری کره‌ای است، نوشتن را از چهارده سالگی آغاز کرد، اما فقط به نوشتنی دِلی و احساسی بسنده نکرد و در سال 2000 از دانشگاه هاروارد در رشته‌ انگلیسی و ادبیات امریکایی فارغ‌التحصیل شد. اولین محصول آموخته‌ها و تجربه‌های او رمانی شد به نام  «سفر به ناکجا» که در سال 2005 منتشر شد و ناگهان از نویسنده‌ای آینده‌دار و خوش‌قریحه رونمایی کرد. این کتاب، جوایز بُردِرز اریجینال وُیسِز، برانزنر لافتی، اولمر اونکه و مدال ساکورا برای کتاب دبیرستان را به دست آورد و به بیش از بیست زبان دنیا ترجمه شد. همچنین نامزد دریافت جوایز لینکلن، کوئل و چند جایزه‌ معتبر دیگر شد. علاوه بر آن، مورد استقبال منتقدان ادبی و خوانندگان حرفه‌ای قرار گرفت. چنانکه هفته‌نامه نقد کتاب نشریه‌ نیویورک تایمز درباره آن نوشت: «هر از چند گاهی فرصت آشنایی با چنین کتابی دست می‌دهد که طرح و ایده‌ای بسیار تازه و جذاب دارد و گویی طبقه‌ خاص خودش را خلق می‌کند.»

مجله پابلیشرز ویکلی نیز در مورد این رمان عنوان کرد: «کتابی مسحورکننده. زوین در نخستین رمانی که نوشته از قوانین فیزیک و زیست‌شناسی سرپیچی می‌کند تا با ظرافت بسیار، جهانی خیالی بیافریند.»

«سفر به ناکجا» در ۲۷۲ صفحه با بهای ۴۰ هزار تومان از سوی نشر خزه عرضه شده است.

نشر خزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر