کد خبر: 971667 A

مهدی سلطانی درباره نمایش علمدار نوشت:

مهدی سلطانی (استاد دانشگاه و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون) درباره حضورش در موسیقی نمایش «علمدار» یادداشتی منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، یادداشتی که مهدی سلطانی درباره اجرای موسیقی نمایش «علمدار» نوشته است، به شرح زیر است:

«به اعتقاد من یکی از موثرترین اقدامات برای هنرمندانی که علاقمند به کارهای انسان دوستانه هستند سازماندهی پروژه‌های هنری از این دست است به قصد اینکه عواید آن در جهت گشایش امور نیازمندان مصرف شود. این کار به مثابه یک تیر و چند نشان زدن است. اولین نشان اینکه هنرمند با تکیه بر آنچه که آموخته است اثری هنری خلق می‌کند و به عنوان خوراکی فرهنگی به مخاطب خود انتقال می‌دهد. دومین نشان، افزایش تمایل مشارکت اسپانسرها و حضور نیکوکاران با هدف کمک‌رسانی به افراد نیازمند است. نیکوکارانی که تمکن مالی دارند و علاقه‌مند به کارهای ملی و فرهنگی هستند ترجیح می‌دهند امور خیریه خود را در یک مسیر متشخّصِ فرهنگی دنبال کنند. سومین نشان مخاطبانند که با خرید یک بلیط، هم تماشگر یک اثر هنری می‌شوند و هم در کاری خیر و انسان دوستانه مشارکت می‌کنند. خوشبختانه کشور ما سوای روایات مذهبی، انباشته از ادبیات، افسانه‌ها و اسطورهای ملی و فولکلور هم هست که می‌تواند علاقمه مندان به فرهنگ ملی و بومی را تشویق کند برای سرمایه‌گذاری و تولید موسیقی-نمایش‌هایی از این دست با اهداف خیر خواهانه و در جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بهبود وضعیت هموطنان نیازمند. موسیقی، نمایش علمدار قصدش این است و من خوشحالم که سهم کوچکی در این پروژه دارم.»

علاقمندان به تماشای این برنامه می‌توانند بعد از نصب برنامه روبیکا (گوشی‌های اندروید: Rubika و گوشی‌های اپل Roboka) از طریق اپلیکیشن روبیکا و عضویت در کانال «علمدار» با لینک: rubika. ir/Emamaliinstitut  به صورت زنده و رایگان موسیقی نمایش علمدار را به تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی و کارگردانی حسین پارسایی از ۱ تا ۶ مهر ماه ساعت ۲۱ تماشا کنند.

موسیقی نمایش علمدار نوشته محمد رضا کوهستانی، آهنگسازی پوریا خادم و با رهبری ارکستر بردیا کیارس و همراهی گروه آوازی و ارکستر سمفونیک تهران و طراحی حرکت علی براتی و طراحی جلوه‌های ویژه بصری توسط پژمان زهاب (مرکز گسترش سینمای تجربی و حرفه‌ای) با حضور و همکاری افتخاری هنرمندان از سه شنبه اول مهر ماه در تالار وحدت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود و علاقمندان برای تماشای حضوری در تالار وحدت می‌توانند از سایت www. irannamayesh. com به صورت همت عالی بلیط تهیه کنند.

این رویداد فرهنگی و خیریه با همت بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و مشارکت موسسه خادمین علی ابن ابیطالب(ع) با اهداف خیرخواهانه تهیه و تولید شده و کلیه درآمدهای این برنامه صرف امور خیریه در مناطق محروم کشور به ویژه سیستان و بلوچستان می‌شود.

استاد دانشگاه تئاتر سینما و تلویزیون فرهنگی و هنری موسیقی وزارت ارشاد کرونا بنیاد رودکی تالار وحدت خانه موسیقی دفتر موسیقی کنسرت آنلاین مهدی سلطانی سروستانی روبیکا کویید ۱۹ پروتکل های بهداشتی موسیقی نمایش علمدار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر