کد خبر: 968017 A

داوری نخستین مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران از میان 180 اثر رسیده به دبیرخانه مسابقه، روز یکشنبه، 23 شهریور انجام شد.

به گزارش ایلنا، جلسه داوری نخستین مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران با حضور سید محمد مهدی حجت (رئیس هیأت داوران)، رضا قره باغی، شاهین حیدری و سیدمجتبی موسوی داوران این مسابقه برگزار شد.

حامد نوری دبیر این مسابقه از ارسال ۱۸۰ اثر توسط ۷۰ هنرمند خبر داد و گفت: توجه به مفهوم و موضوع ایثار و همچنین خلاقیت و نوآوری در طراحی با توجه به ویژگی‌های خاص پروژه شامل دقت در طراحی جزئیات و اجرایی بودن با استفاده از مصالح بوم آورد و رایج در کشور و همچنین ظرفیت استفاده بهینه در مناسبت‌های مرتبط اثر خلق شده به عنوان یک بنای یاد بود فاخر و ماندگار را از معیارهای مهم ارزیابی داوران به شمار آورد که در جلسه مورد بحث قرار گرفت.

وی به انتخاب سه طرح برگزیده در این مسابقه اشاره کرد و افزود: اکثر آثار ارسالی بسیار هنرمندانه، علمی و فنی مهندسی می‌باشند که سطح مسابقه را مشخص کرده‌اند و تقریباً به المان‌های شهدا و مفاهیم جنگ در خیلی از آن‌ها اشاره شده است.

گفتنی است در این جلسه دبیر مسابقه ضمن شرح نقش راه آهن در ۸ سال جنگ تحمیلی به نقش دلاور مردی‌های شهدای راه آهن در دوران دفاع مقدس اشاره کرد تا با توجه به این موارد، داوران نسبت به انتخاب و ارزیابی آثار بپردازند.

مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر در مهر ماه و همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور میهمانان ویژه برگزار خواهد شد.

مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران به ریاست سعید رسولی (مدیرعامل راه آهن ج. ا. ا) و دبیری حامد نوری به منظور ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای راه آهن، برگزار شد.

جنگ دفاع مقدس راه آهن شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر