کد خبر: 967332 A

هایده حائری:

شب گذشته هایده حائری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون مهمان تلفنی برنامه پشت صحنه رادیو تهران بود.

به گزارش ایلنا، شب گذشته هایده حائری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون مهمان تلفنی برنامه پشت صحنه رادیو تهران بود.

وی در گفتگو با مصطفی امامی درمورد انتشار صحبت‌های اخیرش درباره استفاده از بازیگران زیبا گفت: همه چیز نسبی است. به هر حال شرایط و اوضاع و نحوه تفکر دوستان در زمینه‌های مختلف فرق کرده است. یک جریانی است که قابل پیش‌بینی نیست. آنچه که من گفتم بیشتر در قالب آن مسئله می‌گنجد که باید درباره‌اش صحبت بیشتری کنیم. شکی نیست که به هر حال داشتن چهره همواره در سینما و تلویزیون یک زمینه‌ساز بوده است که می‌بینیم. اما این اصلاً به این معنا نیست که من شخصا مخالف با این ماجرا هستم. من اگر ایرادی دارم به آن نگارش نوشته‌ها و سیستمی است که این نوع نگرش را پرورش می‌دهد. سیستمی که به دنبال مطرح کردن زمینه‌های عشق‌های آن‌چنانی و رمانتیسیسم خیلی قرن هجدهمی که همچنان حداقل در انواع و اقسام زمینه‌های فیلمسازی ما ادامه دارد، است.

حائری درباره شایعه ابتلایش به بیماری سرطان عنوان کرد: این ماجرا مربوط به سال ۸۱ است. من هم یکی از کسانی بودم که در میان هزاران نفر گرفتار این ماجرا شدم اما مطرح کردن آن به خاطر دلسوزی مردم نبود. اصل ماجرا این بود که به عنوان یک هنرمند احساس می‌کردم باید پیام آور امید برای مردم کشورم باشم. خوشبختانه با شرایط جدید، پزشکان خوب و پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های مختلف داریم، می‌توانیم بر این جریان فائق شویم. بنابراین این مسئله، جریان خیلی خیلی گذشته است. می‌خواهم بگویم که این هم از همان داستان‌پردازی‌های اینستاگرامی است. من این شرایط را گذرانده‌ام و تمام شده است. ان‌شاءالله برای همه بیمارانی که به این ماجرا گرفتار می‌شوند، بهبودی اتفاق بیفتد.

حائری درباره اظهار نظرش مبنی بر اینکه من از فضای مجازی متنفرم، بیان کرد: ویرانگر است. به خصوص برای جوان‌هایمان که در سنینی خودشان را به آن وابسته می‌کنند. هر کسی هر چیزی می‌نویسد،  10 صفحه دارد و اسامی هم کم نیست. یکی از دوستان عزیزمان خوشحالی می‌کرد که فالوئرهایش یک میلیون نفر شده است. اما آخرش چیست؟ این یک میلیون نفر چه کار کنند؟ اصلا این مسئله چیست؟ مسئله اساسی تریبونی برای صحبت کردن بسیاری از هنرمندان‌مان، کارگردانان، بازیگران، سینماگران و... است.  بسیاری از تریبون‌شان به بهترین نحو استفاده می‌کنند، مثلاً برای حفظ محیط زیست یا عدم ایجاد هرنوع نابسامانی در جامعه. این‌ها ارزشمند است. این تریبون است. اما نباید به اینجا گرفتار شویم که من تولد این و آن را تبریک بگویم و... من با فضای مجازی به شدت مشکل دارم و ترجیح می‌دهم که بخشی از آن نباشم.

حائری در پایان گفتگو با پشت صحنه اظهار کرد: گلایه من از نه آدم‌هاست و نه از رویداد خاصی است. آنچه که شاید در ته دل من وجود دارد این است که متاسفم از اینکه شرایط و موقعیت به نفع جریانات هنری که این همه برایش زحمت کشیده شده، خود من به عنوان بخش حقیری از ماجرا، بسیاری دیگر که عمرشان را سر این ماجرا گذاشتند و در جهت تعالی هنر پیش نمی‌رود. این تنها گلایه من است. این اصلاً به شخصی مربوط نمی‌شود. البته به جریانی مربوط است اما به شخصی مربوط نیست. این یگ گذران است و ظاهرا این دوره باید این گونه بگذرد.

«پشت صحنه» برنامه‌ای است که یک هفته در‌میان به صورت زنده به تهیه کنندگی امیرحسین ثقفی، با اجرای مصطفی امامی روی آنتن رادیو تهران می‌رود. علاقمندان می‌توانند این برنامه را، این هفته تا چهارشنبه، هر شب ساعت ۲۱ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز به مدت یک ساعت بشنوند.

هایده حائری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر