کد خبر: 965363 A

مجموعه بی‌نشانی که شامل نوشته‌ها و خوانش مریم سعید و همچنین ویدئوآرت‌ها و کلیپ‌های ناصر پویش است، منتشر شد.

به گزارش ایلنا، این مجموعه شامل یک کتاب دو زبانه فارسی و انگلیسی در ۲۲۰ صفحه، دی‌وی‌دی خوانش متن با صدای نویسنده، و همچنین تعداد ۲۸ کلیپ و ویدئو آرت در یک دی‌وی‌دی مجزا است که الهام گرفته شده از نوشته‌های نویسنده و اشعار مولانا ساخته شده است.

مریم سعید نویسنده در مقدمه کتاب نوشته است: هر یک از نوشته‌ها بند بند سرود زندگیم است که افتخار هم نشینی با یک یا چند بیت از ابیات فاخر مولانا را پیدا نموده است. سرودی از جنس صبوری، از جنس بی‌دلی، از جنس وفا، سرودی به بیقراری پاییز و به صلابت ایمان، سرودی به بلندای بصیرت و به ژرفای سکوت، سرودی به شیرینی فرزانگی.

ناصر پویش کارگردان و تهیه‌کننده کلیپ‌ها و ویدئو‌آرت‌ها نیز درباره کارش می‌گوید: در دنیای پر پارازیت و ازدحام اخبار مضطرب و تلقینی، حضور این کارها شاید ایجاد فضای مناسبی است برای پس زدن اضطراب‌ها و ویرانی‌ها و دیدن چیزهایی که می‌تواند حاصل نظاره کردن و پس زدن افکار مزاحم و پرهیاهو باشد. به قول مولانا، گنج‌ها در ویرانی‌ها بدست می‌آیند.

 ناصر پویش هم اکنون فیلم «شهر سوخته» را در گروه هنر و تجربه در اکران دارد.

این متن‌ها و اشعار ارجاع شده مولانا توسط مجتبی احمدخان به انگلیسی برگردانده شده و توسط انتشارات نگاه معاصر منتشر شده است.

مولانا ناصر پویش‌افشار ویدئو آرت بی نشانی مریم سعید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر