کد خبر: 965099 A

​شورای عالی قرآن در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایلنا، ​شورای عالی قرآن در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یُریدونَ اَن یُطفِؤا نورَ اللهِ بِاَفواهِهِم وَ یَأبَی اللهُ اِلّاِّ اَن یُتِمَّ نورَه{ وَ لَوکَرِهَ الکـّْفِرونَ * هُوَالَّذیِّ اَرسَلَ رَسولَه{ بِالهُدیّْ وَ دینِ الحَقِّ لِیُظهِرَه{ عَلَی الدّینِ کُلِّه؛ وَ لَوکَرِهَ المُشرِکونَ (سوره توبه ـ آیات ۳۲ و ۳۳)

در دنیای به‌ظاهر متمدن امروز، هر از چندی نشانه‌ای از باطن متعفن و ناپاک انسان‌های شیطان‌صفت رخ می‌نماید و حجت را بر تمام کسانی که لباس زیبای بر قامت ایشان را حقیقت می‌انگارند، تمام می‌کند.

همان‌گونه که این نخستین باری نیست که صحنه به آتش کشیدن مصحف شریف در قلب اروپا و بازنشر اهانت‌های سابق به ساحت قدسی نبی رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) به بهانه آزادی بیان مشاهده می‌شود، نقطه پایان ابراز خصومت دشمنان اسلام با آورنده دین خاتم و کلام جاویدان حق نیز نخواهد بود.

در این میان، اما چنین تلاش‌های مذبوحانه و بی‌ثمر، مصداق سعی دائمی برای خاموش ساختن نور الهی است که ـ برخلاف اراده بی‌فایده آنان ـ نتیجه‌ای جز توجه بیشتر همه قلوب مستعد پذیرش حق در دنیای پرتزویر امروز به حقانیت قرآن کریم را به دنبال نخواهد داشت.

این‌گونه بازی‌های کودکانه و سخیف، وظیفه یکایک مسلمانان عالم را در دفاع از این نور خاموش‌ناشدنی سنگین‌تر نموده و افزون بر آن، به مصداق آیه شریفه «وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه» امیدی در دل یاوران دین الهی روشن می‌کند که نباید از آن غفلت ورزید.

در این بین، قرآنیان به‌معنای گسترده آن ـ پژوهشگران و استادان، معلمان و مربیان، قاریان و حافظان، مدیران و مروجان ـ انزجار و بیزاری خود را از این اقدامات شیطانی اعلام نموده و با عزمی راسخ و همتی مضاعف، بیش از پیش نسبت به تبیین حقایق قرآنی، آموزش و بر جان نشاندن آموزه‌های وحیانی و نشر گسترده ندای ربانی برای هدایت جامعه بشری، ثابت قدم خواهند بود.

اگر چنین کردیم و تلاش‌های هم‌افزا این حرکت را تقویت کرد، وعده حق محقق خواهد شد و دست الهی ـ که فَوقَ أیدیهم  استـ زمینه جهانی شدن حکومت اسلام و حاکمیت قرآن را به دست دشمنان‌ احمق تسریع خواهد کرد.

در پایان، ذکر این نکته را ضروری می‌داند که هرچه لایه‌های ایمان به خدا و توجه به حقایق در میان ملت‌های مختلف گسترش ‌یابد، این حرکات نیز تجدید و تکرار می‌شود، ولی ان‌شاءالله تأثیری جز تعمیق مراتب معرفت و ایمان آزادگان و خداباوران عالم را در پی نخواهد داشت.

شورای عالی قرآن اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم مجله شارلی ابدو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر