کد خبر: 964586 A

بیانیه جامعه روحانیت مبارز:

جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای با محکوم کردن اقدام رذیلانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) و قرآن کریم، از همگان خواست با حساسیت و هوشمندی این تحرکات موذیانه را رصد کنند.

به گزارش ایلنا، جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای با محکوم کردن اقدام رذیلانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) و قرآن کریم، از همگان خواست با حساسیت و هوشمندی این تحرکات موذیانه را رصد کنند.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوه و لهم عذاب عظیم (سوره بقره؛ ۷)

خدا بر دلهاشان و گوششان قفل زده و در چشمانشان پرده‌ای است و آنان را عذابی بزرگ است.

حرکت رذیلانه و ضد انسانی و ضد اخلاقی اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام و کتاب مقدس و آسمانی قرآن عظیم توسط نشریه‌ای فرانسوی، عواطف و احساسات همه مسلمانان بلکه همه موحدین و متدینین را جریحه دار و آزرده ساخت.

این اقدامات به دنبال اظهارات و مکتوبات و آثار هنری سخیف منتشره در کشور‌های غربی طی سال‌های گذشته به بهانه آزادی بیان، حکایت از سقوط مدعیان تمدن و انسانیت دارد؛ چه آنان که پدید آورندگان این آثار اهانت بار، سست و ضد ارزشی می‌باشند و چه حامیان و مدعیان آزادی بیان و چه جمعیت انبوه بی تفاوت و تسلیم این فضای تاریک و مشمئزکننده که به راحتی و مسامحه این همه بی حرمتی، حق کشی، کینه توزی و سقوط اخلاقی را تحمل میکنند و با سکوت خود، آنان را همراهی و حتی پاداش می‌دهند. ختم الله علی قلوبهم...

این تمدن پوشالی تهی از معنویت و اخلاق به توسعه ظلمها، جنگ‌های خانمانسوز، کشتار بی گناهان، فقر، گرسنگی، بیماری و مصیبت‌های فراوان دامن زده و علیرغم افزایش ثروت، قدرت، علم و فناوری متاسفانه شاهد افول ارزش‌های انسانی، تشدید حق کشی، ناسپاسی، تجاوز به حقوق و حریم دیگران می‌باشیم که به تعبیر کلام الهی در قرآن ناشی از کفر، فسق، ظلم و جهالت است که مع الاسف بسیاری دچار آن شده اند؛ ظهر الفساد فی البر و البحر ...

جامعه روحانیت مبارز به همراه ملت شریف ایران و همه مسلمانان و علما و فرهیختگان این اظهارات و اقدامات ضد بشری و ضد اخلاقی را محکوم نموده و از همگان انتظار دارد به اعتراضات خود ادامه داده و هوشیارانه این حرکات را رصد نمایند و همه با هم همت کنیم تا از مجاری گوناگون به خصوص فضای مجازی، ندای حق طلبی و دفاع از ساحت قدسی انبیای عظام (علیهم السلام) و مقدس آسمانی را پیوسته فریاد بکشیم؛ و لینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز.»

جامعه روحانیت مبارز شارلی ابدو نشریه فرانسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر