کد خبر: 964079 A

​مدیر شبکه مستند سیما از حمایت این شبکه نسبت به پژوهشگران و تولید مستندهای علمی خبر داد.

به گزارش ایلنا، در آستانه روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی دانشمند ایرانی، محسن یزدی مدیر شبکه مستند سیما به دعوت رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از این سازمان بازدید کرد.

در این بازدید، بخش هایی از مستند علمی تلویزیونی سیزده قسمتی که به آشنایی با فعالیت های علمی پرفسور نسرین معظمی و محمد مهدی ایزدپناه ۲ نخبه علمی فعال در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اختصاص داشت، به نمایش درآمد.

پس از نمایش این مستند، علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ابراز امیدواری کرد: ساخت و پخش مستندهایی که به همت دوستان در شبکه مستند سیما رقم خورده است، فتح بابی برای همکاری عمیق‌تر و گسترده‌تر سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با صداو سیما شود.

وی افزود: صداوسیما باید فراتر از اخبار روزمره، به پیشرفت علمی کشور آن هم در این شرایط سخت، نگاه ویژهای داشته باشد. امیدوارم حضور و کمک صداوسیما بتواند بخشی از تلاش این جوانان و البته اساتید و پژوهشگران را نمایش دهد. 

محسن یزدی مدیر شبکه مستند نیز با اشاره به بازدید از واحدهای مختلف سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران که همراه با رئیس این سازمان و پیش از برگزاری این جلسه صورت گرفت، عنوان کرد: ما حمایت از فعالیت‌های علمی و پژوهشی را وظیفه رسانه و به طور ویژه شبکه مستند سیما می‌دانیم و ان شاءالله با برنامه‌ریزی‌های  بعدی، کارهای جدیدی را در قالب این مجموعه مستند خواهیم ساخت.

یزدی تصریح کرد: به نظر من علاوه بر پیامدهای آگاهی بخش این گونه مستندهای تلویزیون همین که یک نخبه علمی یا صنعتی پس از عمری تلاش در این حوزه به واسطه ساخت مستندی از فعالیت هایش احساس دلگرمی کند، دستاورد مهمی است.

 وی افزود: اگر ساخت چنین مستندهایی فارغ از میزان بیننده، دفعات پخش، شرکت در جشنواره ها و ... باعث شود تا آن دانشمند و پژوهشگر پیشکسوت یک درجه دلگرم شود برایمان کافی است. البته فصل دوم مجموعه مستند «هستند کسانی که» نیز همچون فصل اول آن از شبکه مستند پخش خواهد شد و تأثیرات خوب آن را نیز خواهید دید اما آنچه مهم است، نفس این اقدام و تلاش برای انعکاس فعالیت های علمی نخبگان کشورمان است که در این مستند تلویزیونی به خوبی به آن پرداخته شده است.

 مدیر شبکه مستند سیما در پایان گفت: امیدوارم همان‌گونه که شما اساتید و پژوهشگران عزیز به وظیفه خود در ارتقای سطح علمی کشور عمل کرده‌اید ما هم بتوانیم در سنگر رسانه به وظیفه خودمان عمل کرده و با کمک هنرمندان، گوشه‌هایی از این  فعالیت ها را برای مخاطبان به تصویر  بکشیم.

شبکه مستند محسن یزدی علیرضا عشوری مستندهای علمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر