کد خبر: 963221 A

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان مازندران و خوزستان، عملیات حفاری غیرمجاز در شهرستان آمل و اندیکا متوقف شد و هفت نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت پلیس، سردار امیر رحمت‌الهی (فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) اظهارکرد: با کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در منزل شخصی واقع در شهرستان آمل و فعالیت باند حفاران غیرمجاز مسلح در شهرستان اندیکا به قصد تحصیل اشیای تاریخی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت استان‌های مازندران و خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا اکیپ‌هایی مجرب از نیروهای یگان حفاظت پس از هماهنگی  با دستگاه قضایی و با همراهی عوامل انتظامی به محل‌های مورد نظر عزیمت و ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی نسبت به دستگیری اعضای باند حفاران غیرمجاز اقدام کردند.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهارکرد: طی این عملیات‌ها یکی از حفاران غیر مجاز در شهرستان آمل دستگیر و تعداد ۷ دستگاه فلزیاب غیرمجاز کشف و در شهرستان اندیکا نیز ۶ نفر از اعضای باند دستگیر، تعداد یک دستگاه فلزیاب به همراه یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و مقادیری ابزار و ادوات حفاری کشف  شد.

رحمت الهی با اشاره به دستگیری متهمان و معرفی آنها به مراجع قضائی گفت: شهروندان و حامیان حفاظت از میراث فرهنگی کشور می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس و یا شماره تماس ۰۹۶۶۲ با وزارت میراث فرهنگی و یگان حفاظت برای پیشگیری از جرایم اطلاع دهند تا در تامین امنیت جامعه سهیم باشند.

اشیای عتیقه حفاران غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر