کد خبر: 962279 A

مدیرکل فراهم‌آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مطرح کرد:

مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: به دنبال ارزشیابی و تعیین تکلیف سوابق راکد و با آزادسازی بیش از ۷۹ هزار متر مربع در فضاهای بایگانی صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌های اداری مجموعه دستگاه قضایی انجام شد.

به گزارش ایلنا، جلال طاهری مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام این خبر گفت: بیش از چهار میلیون پرونده از دسته پرونده‌های ضروری و آرشیوی به مخازن ویژه اسناد معاونت اسناد ملی ایران انتقال پیدا کرد و بیش از ۱۱۲ میلیون پرونده مختومه قضایی از سال ۱۳۸۹ لغایت پایان سال ۱۳۹۸ توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ساماندهی، ارزشیابی و تعیین تکلیف شد.

طاهری ادامه داد: بخش مهمی از پرونده‌های ضروری و آرشیوی انتقالی، مربوط به وقایع حساس و تاریخی کشور است و به لحاظ زمانی، دوره قاجار تاکنون را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به دستاوردها و اقدامات مهم سازمان در ساماندهی بایگانی‌ها و ارزشیابی پرونده‌های قضایی و شبه قضایی، افزود: در دوره زمانی مذکور بیش از ۱۰۸میلیون پرونده مختومه غیر ضروری و غیر آرشیوی پس از طی مراحل قانونی از دستگاه قضایی خارج و با آزاد سازی بیش از ۷۹ هزار متر مربع در فضاهای بایگانی، صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌های اداری کشور انجام شده است.

ایران دستگاه قضایی صرفه جویی سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر