کد خبر: 962001 A

کتاب «گنگ خواب دیده» اثر تازه‌‌ علی بهرامی‌فرد (نوازنده‌ سنتور، آهنگساز و مدرس دانشگاه) توسط انتشارات «ماهور» منتشر شد. این کتاب شامل چهار قطعه دونوازی سنتور در ۹ موومان در ماهور همایون، چهارگاه و بیات اصفهان است.

به گزارش ایلنا، کتاب «گنگ خواب دیده» اثر تازه‌‌ علی بهرامی‌فرد (نوازنده‌ سنتور، آهنگساز و مدرس دانشگاه) توسط انتشارات «ماهور» منتشر شد.

این کتاب شامل چهار قطعه دونوازی سنتور در ۹ موومان در ماهور، همایون، چهارگاه و بیات اصفهان است و به همراه لوح فشرده نمونه صوتی اجرای قطعات با نوازندگی علی بهرامی‌فرد، حامد بالنده، میلاد محمدی، محمد خامه‌گیر، ایمان روشنی و امیر مولایی است.

درباره این اثر آمده است:

«بخشی از مجموعه‌ حاضر در اوایل دهه‌ هشتاد شمسی برای دونوازی سنتور با عنوان «فراق» منتشر شده‌است. در این مجلّد بازنگری و اصلاحاتی در قطعات قبلی صورت گرفته‌است و همچنین دو قطعه‌ی جدید به‌ آن اضافه شده‌است که به همراه نمونه‌ صوتی به نشر رسیده‌است.

با توجه به تعداد زیاد و سطوح متفاوت نوازندگان سنتور در ایران، نیاز به کمیت بیشتری از کارگان مکتوب و استاندارد برای هم‌نوازی این ساز احساس می‌شود.»

 از علی بهرامی‌فرد پیش از این، کتاب‌های «فراق»، «سایه»، «چشم انداز»، «پرواز» و آلبوم‌هایی چون «تنها نخواهم ماند»، «ز بعد ما»، «راهه»، «راح روح»، «طرز مستور»، «پرده بی‌گاه»، «گشایش منتشر شده است.

موسیقی سنتی وزارت ارشاد آلبوم کنسرت همایون دونوازی دفتر موسیقی وزارت ارشاد از خطوط قرمز عدول نخواهد کرد انتشارات ماهور سنتور علی بهرامی فرد چهارگاه موسیقی ایرانی لوح فشرده ماهور دفتر موسیق کتاب نشر بیات اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر