کد خبر: 961436 A

فعالیت گروه سازماندهی و فهرست‌نویسی منابع غیر کتابی زیر مجموعه اداره کل پردازش و سازماندهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ویدئویی با عنوان «۹۹ ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران» تولید و منتشر شد.

به گزارش ایلنا، فیلم های ۹۹ ثانیه‌ای با هدف آگاهی بخشی و شناساندن فعالیت بخش‌های مختلف آرشیو ملی و کتابخانه ملی به مخاطبان و تبیین داشته های میراث مکتوب کشور در حافظه ملی ایرانیان  تولید و منتشر می‌شود.

در جدیدترین ویدئوها فعالیت گروه سازماندهی و فهرست‌نویسی منابع غیر کتابی به تصویر کشیده شده است.

طرح «۹۹ ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران» در پاسخ به نیازسنجی مخاطبان، با ساختار امروزی، ضرباهنگ سریع با بهره گیری از عکس، ویدئو، گرافیک، موشن گرافیک، مصاحبه و متن های حاوی اطلاعات مربوطه است که بدون برون سپاری و بدون هزینه تولید و فقط با اتکا، ابتکار و مهارت کارشناسان  اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تولید می‌شود.  

مجموعه فیلم های ۹۹ ثانیه‌ای به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و میراث مکتوب کشور پس از پخش و انتشار، آرشیو شده و برای علاقمندان و پژوهشگران قابل دسترس خواهد بود.

تا کنون فیلم های کوتاه ۹۹ ثانیه درباره اداره نشریات و پیایندها،‌ فعالیت بخش اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و زیر مجموعه‌های آن، ‌فعالیت معاونت کتابخانه ملی ایران و ‌اداره‌کل پردازش سازماندهی منتشر شده است و پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های ۹۹ ثانیه به تشریح فعالیت‌های گروه سازماندهی و فهرست‌نویسی منابع غیر کتابی اختصاص دارد.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر