کد خبر: 958610 A

«تاریخ سیاسی هخامنشی» نوشته محمد ع.داندامایف و ترجمه فرید جواهرکلام از سوی نشر فرزان روز به چاپ سوم رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «تاریخ سیاسی هخامنشی» نوشته محمد ع.داندامایف و ترجمه فرید جواهرکلام از سوی نشر فرزان روز به چاپ سوم رسید.

دکتر محمد ع.داندامایف، خاورشناس و مورخ روسی (شوروی) پس از مدت‌ها پژوهش و استفاده از منابع گوناگون دست به نگاشتن این کتاب یعنی تاریخ سیاسی هخامنشیان زده است. وی کار خود را از همان آغاز، یعنی تاریخ اقوام ایرانی پیش از شکل‌گیری امپراتوری هخامنشی، شروع کرده و در سی و نه فصل شخصیت کوروش و پیدایش امپراتوری هخامنشی را مورد بحث قرار داده و آخرین فصل کتاب را با حمله اسکندر مقدونی و فروپاشی سلسله هخامنشی به پایان می‌رساند.

گذشته از تاریخ ایران و امپراتوری هخامنشی، نویسنده فراوان از تاریخ سرزمین‌های دیگر نیز یاد کرده است و پاره‌ای اوقات شرح مفصلی هم می‌دهد: مصر، بابل، آسیای صغیر، اسپارت، تک‌تک جزایر کوچک یونان، سیلیسیا و اندکی هم مقدونیه.

در این کتاب کوشش شده که نقشه تاریخ سیاسی امپراتوری هخامنشی به‌طور کامل بازسازی شود. این کار با کمک و استفاده از تمام اطلاعات و متون و منابع قابل حصول انجام شده است.

این کتاب ابتدا به زبان روسی نوشته شده، سپس ویلم فوگل سانگ هلندی که خود نیز مورخ و خاورشناس است آن را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است.

معرفی کتاب نشر فرزان روز تاریخ سیاسی هخامنشی محمد ع.داندامایف فرید جواهرکلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر