کد خبر: 958030 A

مدیر موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران گفت: نمایشگاه مجازی از آثار منتخب کتیبه‌دار موزه آبگینه که توسط مرحوم قوچانی خوانش و ترجمه شده است از تاریخ ۲ شهریور به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، حمید وکیل باشی (مدیر موزه آبگینه و سفالینه های ایران) با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی از آثار کتیبه‌دار خوانش شده توسط عبداله قوچانی، گفت: عبدالله قوچانی به عنوان کارشناس خطوط اسلامی، کتیبه‌خوان و پژوهشگر تاریخ اسلامی روی آثار بسیاری از موزه‌ها در جهان و ایران و ازجمله آثار موجود در موزه آبگینه و سفالینه ایران در مدت حیات با برکت خود فعالیت داشته‌اند.

او افزود: مرحوم قوچانی در سال ۱۳۷۱ پژوهشی گسترده روی آثار کتیبه‌دار سفال و شیشه در موزه آبگینه انجام داند که گزارش این بررسی در اختیار موزه قرار دارد و محل رجوع بسیاری از محققان و دانشجویان و علاقمندان است.

وکیل باشی عنوان کرد: در گزارش ایشان کتیبه‌های ۴۰ اثر سفالینه و اثر شیشه‌ای خوانش شده است که منتخب این آثار در نمایشگاه مجازی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

مدیر موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران گفت: به پاس تجلیل از خدمات علمی عبدالله قوچانی، نمایشگاه مجازی از آثار منتخب کتیبه‌دار موزه آبگینه که توسط این استاد مرحوم قوچانی خوانش و ترجمه شده است از تاریخ ۲ شهریور به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

کتیبه عبداله قوچانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر