کد خبر: 956630 A

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان از کشف و ضبط سه شیء سفالی تاریخی از یک منزل مسکونی در شهر دهدز از توابع شهرستان ایذه خبر داد.

به‌گزارش ایلنا، احمدرضا حسینی بروجنی (معاون میراث‌فرهنگی خوزستان) اظهار کرد: طی تماس تلفنی منابع و مخبران محلی به یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان، مبنی بر نگهداری اشیای تاریخی در یک منزل مسکونی در شهر دهدز، بلافاصله موضوع در دستور کار پایگاه حفاظت میراث‌فرهنگی ایذه قرار گرفت.

او ادامه داد: باتوجه به تعاملات سازنده با عوامل انتظامی، ضمن دریافت دستور مقام قضایی با هماهنگی پاسگاه انتظامی دهدز، نیروهای پایگاه حفاظت به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از بازرسی منزل مسکونی، تعداد سه عدد شیء سفالی  کشف و ضبط کردند.

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان با بیان این‌که طبق بررسی های انجام شده مشخص شد موارد مکشوفه مربوط به دوره اشکانیان هستند، افزود: این اشیا شامل یک قمقمه آب و دو ظرف کوچک هستند که در گذشته برای نگهداری ادویه‌جات و مایعات خاص از آن‌ها استفاده می‌شد.

او یادآور شد: حین بازرسی، متهم در منزل حضور نداشت و همه کشفیات پیش‌گفته پس از طی مراحل قانونی و تنظیم صورتجلسه تحویل اداره ایذه شد.

حسینی‌بروجنی خاطرنشان کرد: در این خصوص، ضمن تشکیل پرونده و نظر به مشخص بودن هویت متهم، تلاش در راستای دستگیری او از راه مراجع قضایی و انتظامی درحال پیگیری است.

عتیقه اشکانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر